Baigtas tyrimas dėl kvaišalų platinimo su sekso reikmenimis

Baigtas tyrimas dėl kvaišalų platinimo su sekso reikmenimis

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro  ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl psichotropinių medžiagų ir jų darinių platinimo Klaipėdos apskrityje (sekso prekių parduotuvėse „Amsterdamas“) bei kitų nusikalstamų veikų.

Parduotuvių tinklo savininkui ir bendrovės buhalterei inkriminuojamos 7 nusikalstamos veikos.

UAB savininkui įteikti įtarimai dėl neteisėto praturtėjimo, neteisėto vertimosi ūkine ir komercine veikla, nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais.

Bendrovės buhalterė įtariama apgaulingai tvarkiusi apskaitą.

Teisėsaugininkai nustatė, kad parduotuvėse „Amsterdamas“ buvo prekiaujama naujomis psichoaktyviomis medžiagomis – reklamuojamais narkotinių (psichotropinių) medžiagų (kokaino, MDMA, kanapių ir jų dalių bei pan.) pakaitalais, neva neturinčiais sudėtyje uždraustų ir sveikatai žalingų komponentų.

Įtariama, kad parduotuvių darbuotojai pagal bendrovės savininko nurodymą, nežinodami apie disponuojamų medžiagų žalingas savybes ir apyvartos apribojimus, patys gamindavo psichotropinių medžiagų darinių ir kitų medžiagų mišinius, vėliau juos parduodami leidykloje-spaustuvėje pagamintose pakuotėse „Twist“, „Storm“ bei „Love Powder“.

Neteisėta parduotuvių „Amsterdamas“ veikla nutraukta 2010 m. gruodžio mėn. pabaigoje, po to, kai Klaipėdos apskrities VPK ONTB pareigūnai sulaikė parduotuvių „Amsterdamas“ savininką.

Kratos metu prašmatniame kaltininko kotedže policijos pareigūnai aptiko apie 225 g miltelių su psichotropine medžiaga – mefedronu, apie 1 kg kitos psichotropinės medžiagos ir jos darinių bei virš 125 000 Lt, neapskaičiuotų bendrovės buhalteriniame balanse ir, įtariama, gautų vykdant neteisėtas ūkines ir komercines operacijas bei nusikalstamas veikas.

Pas psichotropinių medžiagų darinius fasavusią darbuotoją teisėsaugininkai aptiko dar apie 1 kg naujos psichoaktyviosios medžiagos – psichotropinės medžiagos katinono darinio (4-MEC).

Taip pat apie 200 g analogiškos medžiagos, supakuotos į reklamines pakuotes, aptikta Klaipėdos ir Kretingos parduotuvėse „Amsterdamas“.

Be to, parduotuvėse aptikta virš 22 tūkst. Lt, neapskaičiuotų bendrovės buhalteriniame balanse.

Įtariama, kad, nusikalstamai praturtėjęs bei siekdamas nuslėpti ir įteisinti, įtariama, nusikalstamu būdu įgytus pinigus, parduotuvių tinklo savininkas dalį jų panaudojo lėšų legalizavimo finansinėms operacijoms atlikti bei sandoriams sudaryti.

Taip pat įtariama, kad, siekdamas lėšų legalizavimo tikslo, kaltininkas nusikalstamu būdu įgytus pinigus panaudojo įsigydamas kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, kuris įregistruotas jo šeimos narių, giminaičių, taip pat susijusių fizinių ir juridinių asmenų vardais.

Pagal ūkinės finansinės veiklos tyrimui pateiktus UAB apskaitos dokumentus ir ikiteisminio tyrimo medžiagą nustatyta, kad bendrovė per 2010 metų 10 mėnesių veiklos neužregistravo apskaitos registre „Kasa“ virš 3 000 000 Lt įplaukų, neįtraukė į apskaitą narkotinių (psichotropinių) medžiagų (jų darinių) gaminimo, perdirbimo, pardavimo už beveik 3 mln. Lt, gavo virš 2 800 000 Lt pajamų. Taip pat negalima nustatyti, kur panaudoti beveik 3 mln. Lt.

Turto konfiskavimui ir išplėstiniam turto konfiskavimui užtikrinti ikiteisminio tyrimo metu apribotos su kaltininku susijusių juridinių ir fizinių asmenų nuosavybės teisės į beveik 1 mln. Lt vertės kotedžą Klaipėdoje, į beveik 400 tūkst. Lt vertės butą Klaipėdoje, į beveik 80 000 Lt vertės automobilį „Mercedes Benz E 500“, į automobilį „Mercedes Benz CLS 320“, kurio vertė viršija 90 tūkst. Lt, bei į beveik 150 tūkst. Lt grynaisiais.

Viso konfiskuotino turto ir pinigų vertė viršija 1 600 000 Lt.

Baudžiamajame kodekse už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 10 iki 15 metų.

Kvaišalus platino su sekso reikmenimis

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder