Buvęs tremtinys nukankintas laisvoje Lietuvoje

Buvęs tremtinys nukankintas laisvoje Lietuvoje

Dvikojų žvėrių žiaurumas pribloškė Joniškio rajono Barysių kaimo gyventojus. Pas šio kaimo atokioje sodyboje gyvenusį buvusį tremtinį 68-erių Stasį D. į namus atsibasčiusi kompanija šeimininkui surengė mirtiną egzekuciją.

Policiją į Barysių kaimą telefonu šeštadienio pavakarę iškvietė, kaip manoma, vienas iš egzekutorių, galimai prisistatęs ne savo vardu ir pavarde. Pareigūnai tą patį vakarą sulaikė 4 įtariamuosius. Dalis jų sučiupti Joniškio rajone, dalis – Šiauliuose. Į areštinę uždaryti girti 22-ejų, 20-ies ir 19-os Joniškio rajono gyventojai bei 44-erių vyras iš Kėdainių rajono.

Stasio D. kūnas rastas paslėptas po antklodėmis gyvenamojo namo pašonėje esančiame ūkiniame pastate. Nelaimingojo veide, nugaroje bei rankose buvo matyti daugybinės muštinės žaizdos, rankų pirštai buvo įpjauti. Manoma, kad rankų pirštus nusikaltėliai pjaustė mėgindami iškvosti auką, kur laikomi pinigai.

Dviem sulaikytųjų nustatytas sunkus girtumas, kiti du buvo apgirtę lengviau. Pirminiais duomenimis, alkoholiu nusikaltimo dieną jie vaišinosi aukos namuose. Kas galėjo tapti šeimininką nukankinusių sugėrovų grobiu, dar aiškinamasi.

Netoli Stasio D. vienkiemio gyvenantis 60 metų Petras Šonta „Respublikai“ pasakojo, kad Meškuičių bažnyčios chore giedojęs buvęs tremtinys nuolat kentė piktavalių skriaudas.

„Kai tik Stasys gaudavo pensiją, tuoj jį reketuoti prisistatydavo visokie piemenys, - pasakojo P.Šonta. - Yra jo kiaulę papjovę, namo langus išdaužę, jį patį – sumušę. Smarkiai sumuštas Stasys buvo ir beveik prieš mėnesį. Nusikaltėlių įbaugintas vienišas pensininkas skųstis policijai bijojo, apie patirtas skriaudas pasipasakodavo vienam kaimo gyventojui, kuris artimųjų prašymu rūpinosi visais jo reikalais. Tragedija brendo, nes suįžūlėję banditai vaikščiojo laisvi. Baisu, kad prie jų limpa ir jaunimas. Kokia karta iš tokio jaunimo išaugs? Stasys Sibiro baisumus ištvėrė, o čia kažkokie piemenys laisvoje Lietuvoje jį nužudė...“.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder