Pernai kovą jam skirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė už tai, jog kaip kyšį paėmė 117 tūkst. litų vertės automobilį "Volvo S60" - taip bendrovė "Klaipėdos keliai" jam atsidėkojo už pagalbą viešajame savivaldybės konkurse, kurį laimėjo ir jai teko milijoninės vertės miesto darbų užsakymas. Šis nuosprendis dar neįsiteisėjo.
Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teisme A. Šimkus išklausė nuosprendį už tai, jog 2008 metais įkalbėjo bendrovės "Hidrostatyba" vadovą Praną Šidiškį įmonės pinigais atsiskaityti už valdininko buvusios žmonos buto Palangoje remontą, kainavusį per 130 tūkst. litų. Įrodyta jo kaltė dėl didelės vertės kyšio paėmimo ir provokavimo duoti jį, už tai skirta 4 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, taip pat konfiskuoti pinigai ir turtas, kurių vertė - per 130 tūkst. litų.
Tąkart savivaldybės užsakymu Rimkų gatvės rekonstrukciją vykdžiusi "Hidrostatyba" pervedė pinigus subrangovui, kuri už tą suma neva suremontavo vieną iš privažiuojamųjų keliukų, nors šių darbų realiai neatliko. P. Šidiškiui, iššvaisčiusiam svetimą turtą, teks sumokėti 18 tūkst. litų baudą, be to, jis pasižadėjo dalimis atlyginti bendrovei padarytą žalą.
"Hidrostatybos" vadovas teigė taip pasielgęs norėdamas negadinti gerų santykių su savivaldybės departamentui vadovavusiu A. Šimkumi. Bendrovės atžvilgiu byla nutraukta. Teigta, kad ji patyrė tik žalą, nors po buto remonto Klaipėdos savivaldybėje buvo perskaičiuota Rimkų gatvės rekonstrukcijos kaina ir jos kaina išaugo beveik milijonu. Bet kaina, teismo manymu, išaugo teisėtai.
A. Šimkus ir P. Šidiškis išvengė bausmių už dokumentų klastojimą - atsakomybės klausimas nutrauktas suėjus senaties terminui.
Bylos duomenimis, kyšio A. Šimkus reikalavo ir iš kitos įmonės, Lėbartų kapinėse stačiusios kolumbariumą ir už tai žadėjo neteisėtai iš savivaldybės gauti 800 tūkst. litų arba organizuoti, kad nereikėtų vykdyti sutartyje numatytų darbų. Tačiau šiuo atveju "susitarti" nepavyko.
"Viską išsamiai komentuosiu, kai baigsis teismai", - sakė A. Šimkus.
Į korupcijos skandalą jis įsivėlė 2008-ųjų rugsėjį ši byla - jau ketvirtoji. Anksčiau įrodyta, jog jis reikalavo ir gavo ne tik automobilį, bet ir jo aksesuarų, dykai pylėsi benziną, "susitarė", jog kapinėse būtų pastatytas paminklas artimajam.
Teisme šiuo metu nagrinėjama dar viena, paskutinioji baudžiamoji byla. Manoma, jog A. Šimkus už palankius sprendimus automobilį gavo dar iš vienos uostamiesčio įmonės vadovo.
Rašyti komentarą