Buvęs zoologijos sodo vadovas neišvengė tyrimo

Buvęs zoologijos sodo vadovas neišvengė tyrimo

Neseniai iš posto pasitraukusio Kauno zoologijos sodo vadovo Vaclovo Dumčiaus buvusia veikla susidomėjo prokurorai. Įtariama, kad jis į nuosavą automobilį pylėsi degalus, kuriuos nurašydavo tarnybinės mašinos sąskaita.

Aplinkos ministerija tyrimą zoo­logijos sode pradėjo pasitikėjimo telefonu gavusi pranešimą, kad įstaigoje vagiami degalai. Kontrolieriai aptiko konkrečių faktų, kai degalai buvo perkami naudojant zoologijos sodo degalų kortelę, tačiau automobilis, į kurį esą pilami degalai, savaitėmis stovi nenaudojamas.

Tyrėjai įtaria, kad siekiant pateisinti degalų sunaudojimą, būdavo pasukamas nenaudojamo automobilio spidometras ir užrašomas neva jo nuvažiuotų kilometrų skaičius.

Iš zoologijos sodo darbuotojų toliausiai važinėjo buvęs jo vadovas V.Dumčius, nes gyveno sostinėje. Ministerijos tyrime nustatyta, kad nuo pernai spalio iki šių metų sausio pradžios V.Dumčius mažiausiai 8 kartus pylėsi degalus į savo automobilį, o kasos kvitus pridėjo prie valdiško. Taip valstybės biudžetui buvo padaryta 945 litų žala.

Susipažinęs su atlikto tyrimo rezultatais, V.Dumčius suskubo rašyti pareiškimą dėl atleidimo iš darbo. Nors buvęs direktorius atlygino žalą už neteisėtai naudotus degalus, Aplinkos ministerija vis tiek perdavė medžiagą prokuratūrai.

Kauno zoologijos sodas automobilių degalams kasmet skiria apie 50 tūkst. litų. Neatmetama galimybė, kad valdiški degalai privačių automobilių bakuose galėjo atsidurti ir kitais nelegaliais būdais.

Parengta pagal dienraštį „Respublika“

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder