Šviesą atspindinčią liemenę vilkintis sukčius prie kelto stabdydavo į delfinariumą vykstančius automobilius ir reikalaudavo mokesčio - 3 eurų - už įvažiavimą į LJM teritoriją. Jo taikiniais dažniausiai tapdavo vairuotojai iš Latvijos ir Rusijos Kaliningrado srities. Vyras buvo pričiuptas prieš kelias dienas ir pristatytas į policijos komisariatą.
Išsivežė policija
Smiltynėje, prie Senosios perkėlos, jau ne pirmus metus iš lengvatikių turistų bandoma išpešti kuo daugiau pinigų. LJM darbuotojai LŽ pasakojo, kad nesąžiningo elgesio šešėlis krito ir ant karietų vadeliotojų. Jie meluodavo turistams, jog dėl delfinariumo ir Jūrų muziejaus rekonstrukcijos Kopgalyje nebus kur pasistatyti mašinų, todėl žmonės neva turi palikti automobilius prie kelto ir vykti karietomis už vidutiniškai 15 eurų siekiantį mokestį.
Tačiau šį pavasarį Smiltynėje atsirado sukčius, kuris ėmė rinkti pinigus iš vairuotojų už įvažiavimą į kelią, vedantį LJM link. „Viena šeima iš Latvijos pasiskundė mūsų kasininkei, kad tas vyras jiems nedavė jokio čekio. Mūsų darbuotojai nesuprato, apie kokį mokestį kalbama. Pasišnekėjus su kitais delfinariumo lankytojais iš artimojo užsienio paaiškėjo, kad 3 eurų įvažiavimo mokestį mokėjo ne tik latviai. Tuomet mūsų darbuotojas sėdo į latvių automobilį, kartu su jais nuvyko iki kelto, apsisuko ir savo akimis išvydo sukčių“, - LŽ pasakojo LJM Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Nika Puteikienė.
Barzdotas vyras sustabdė tų pačių latvių automobilį, prisistatė esąs LJM darbuotojas ir pareikalavo 3 eurų mokesčio. „Kolega viską nufilmavo išmaniuoju telefonu. Paprašytas parodyti darbuotojo pažymėjimą, vyras atšovė neturintis jo, nes dokumentai yra muziejuje. Pareikalavus čekio apgavikas nesutriko ir atkirto, kad turistai jį gaus grįždami. Tuomet iškvietėme muziejaus apsaugos darbuotojus, o šie paskambino policijai. Pareigūnai išsivežė sukčių į komisariatą“, - kalbėjo N. Puteikienė.
Ji pabrėžė, kad joks mokestis vykstant į Jūrų muziejų ir delfinariumą tikrai nėra renkamas. Vietos automobilių stovėjimo aikštelėje prie bilietų kasų taip pat užtenka. „Raginame netikėti jokiomis rinkliavomis už įvažiavimą, o apie pinigus bandančius vilioti asmenis pranešti policijai, mums“, - sakė LJM atstovė.
Sukčiauta ir Palangoje
Muziejaus administracija oficialiai kreipėsi į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą (VPK) ir pranešė apie galimą nusikalstamą veiką. „Čia ne tik žmonės apvagiami, bet ir suduodamas smūgis LJM įvaizdžiui“, - pabrėžė N. Puteikienė.
Klaipėdos apskrities VPK atstovas spaudai Albinas Strumyla LŽ teigė, jog Smiltynėje pinigus rinkęs vyras po apklausos policijoje buvo paleistas. „Jo elgesys gali būti prilygintinas arba neteisėtai komercinei veiklai, arba sukčiavimui. Už tai gresia administracinė atsakomybė. Bet kokiu atveju pareiškimus turėtų parašyti ir nuo galimo sukčiaus nukentėję asmenys“, - tvirtino atstovas spaudai.
Vietinę rinkliavą už automobilių stovėjimą uostamiestyje administruojančios VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ vadovas Gintaras Neniškis LŽ sakė, kad Smiltynėje apskritai nėra ir artimiausiu metu neketinama įvesti jokio automobilių įvažiavimo ar stovėjimo mokesčio. „Žmonės, kurie keliasi keltais su mašinomis, jau ir taip sumoka už šią paslaugą. Alksnynėje yra ekologinio mokesčio rinkimo postas, o Smiltynėje jokių mokesčių automobiliams netaikoma. Todėl taip pat raginu nepasiduoti provokacijoms ir nemokėti sukčiams. Dar geriau būtų palikti automobilius Klaipėdoje ir vykti į Kuršių neriją pėsčiomis arba dviračiais“, - komentavo jis.
G. Neniškis prisiminė kelerių metų senumo istoriją, panašią į Smiltynės Ostapo Benderio, tik nutikusią Palangoje. „Ten vyrai tiesiog prie įvažiavimo į Palangą irgi stabdė automobilius ir rinko pinigus. Jie aiškino esantys savivaldybės darbuotojai. Tąkart viskas baigėsi komiškai: sukčiai surinko tiek pinigų, kad, prisipirkę alkoholio, nebepastovėjo ant kojų ir labai greitai pateko į policijos akiratį“, - pasakojo klaipėdietis.
Rašyti komentarą