Eligijus Masiulis ir toliau lieka be pinigų

Eligijus Masiulis ir toliau lieka be pinigų

Apeliacinis teismas atmetė buvusio parlamentaro Eligijaus Masiulio skundą, kuriuo prašoma grąžinti jam nors dalį per kratą konfiskuotų pinigų. Pasak politiko, kratos metu buvo paimtos ir šeimos asmeninės lėšos, kurios visiškai nesusijusios su politinės korupcijos byla.

Kratos metu iš sutuoktinės piniginės buvo paimta 800 eurų, iš E. Masiulio piniginės - 690 eurų, 130 Jungtinės Karalystės svarų sterlingų, 1600 JAV dolerių.

Pasak E. Masiulio advokato Mindaugo Bliuvo, ši dalis pinigų, konfiskuotų kratos metu, buvo asmeninės E. Masiulio šeimos lėšos, skirtos kelionėms.

„Nei prokuroras, nei apygardos teismas nesigilino į šį klausimą. Visą šį turtą suskirsčiau į keletą blokų, aš kalbu apie pinigines lėšas, kurios, ir kaltinamajame akte pažymėta, paimtos iš žmonos Ievos Masiulienės piniginės - 800 eurų“, - teigė M. Bliuvas. Jis pažymėjo, kad svarstytinos sumos taip pat yra 130 svarų sterlingų ir 1600 dolerių, skirtos kelionei į JAV.

,,Kaip šie asmenys galėjo būti nesukaupę tokių neženklių sumų? VMI nedarė jokių tyrimų nuo 2015 m., kiek jie galėjo uždirbti (...) turėdami tokį pragyvenimo šaltinį, jie galėjo turėti tokias nežymias sumas“, - teigė advokatas. Pasak jo, šios lėšos įgytos teisėtais būdais bei nesusijusios su Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama ,,MG Baltic“ byla.

Skundą nagrinėjo trijų teisėjų kolegija: Ernesta Montvidienė, Valdimaras Bavėjanas, Aloyzas Kruopys.

Prokuroras Justas Laucius siūlė skundą atmesti. Pasak jo, Vilniaus apygardos teismas teisingai nusprendė negrąžinti sumų.

ELTA primena, kad spalio 15 dieną Vilniaus apygardos teismas nusprendė negrąžinti E. Masiuliui per kratą rastų namuose bei politiko automobilyje 242 tūkst. eurų. Pratęsti pinigų areštą ir vėl paprašė prokuroras J. Laucius. Teismas pinigų apribojimą pratęsė dar trims mėnesiams.

Anksčiau teismo posėdžiuose E. Masiulio advokatas M. Bliuvas nesutiko su prokuroro prašymu ir sako, kad kratos metu buvo paimti ne tik ginamojo, bet ir jo šeimos narių pinigai. Tuo tarpu E. Masiulis neigė, kad gauti pinigai iš „MG Baltic“ viceprezidento R.Kurlianskio buvo kyšis. Pasak jo, tai buvo asmeninė paskola E. Masiuliui.

„Atsakingai noriu pareikšti, kad pinigus iš Kurlianskio gavau kaip paskolą investicijai į nekilnojamąjį turtą. (...) Kaip tik mano žmonos šeima ketino per varžytines įsigyti nekilnojamojo turto Palangoje“, - sakė E. Masiulis.

„Aš Kurlianskio paklausiau, ar jis, esant poreikiui, paskolintų man pinigų“, - teisme sakė kaltinamasis.

Kaltinamajame akte rašoma, kad E. Masiulis paėmė 106 tūkst. eurų, o ne 90 tūkstančių. Pasak E. Masiulio, jis iš R. Kurlianskio paėmė 90 tūkstančių eurų ir pasidėjo juos į automobilio bagažinę.

„Sėdėdamas automobilyje surašiau su trijų procentų palūkanomis susitarimą dėl devyniasdešimties tūkstančių eurų paskolos. (...) Juodoje rankinėje buvo ir šešiolika tūkstančių eurų mano asmeninių pinigų, kuriuos turėjau paduoti žmonos seseriai“, - sakė E. Masiulis.

Pasak E. Masiulio, tai buvo civiliniai santykiai su R. Kurlianskiu, patvirtinti paskolos susitarimu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder