FNTT: bendrovės vadovai įtariami pasisavinę milijoninę ES paramą

FNTT: bendrovės vadovai įtariami pasisavinę milijoninę ES paramą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ir Generalinė prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame piktnaudžiavimu tarnyba įtariami akcinės bendrovės "Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės statyba" vadovai.

Bendrovės valdybos pirmininkas P. J. ir generalinis direktorius V. J. įtariami įgyvendinant Europos Sąjungos (ES) remiamą projektą pasisavinę daugiau nei 4,5 mln. litų ir dalį - 2,4 mln. litų - nusikalstamu būdu legalizavę.

Anot FNTT pranešimo, ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad ES ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamame projekte dabar jau bankrutuojanti bendrovė "Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės statyba", pasirašiusi rangos sutartį su Aplinkos projektų valdymo agentūra ir Elektrėnų savivaldybės administracija, įsipareigojo atlikti Elektrėnų-Vievio nuotekų valyklos rekonstrukcijos darbus, kurių bendra vertė daugiau nei 22 mln. litų.

Rekonstrukcijos darbus atlikti įsipareigojusi bendrovė gavo 5,7 mln. litų avansą, tačiau atliko darbų tik už 900 tūkst. litų.

Atskleista, kad bendrovės vadovai P. J. ir V. J. gautas avansines lėšas panaudojo ne projektui įgyvendinti, o bendrovės skoloms sumokėti. Dalis ES paramos lėšų per P. J. valdomą bendrovę panaudota už 2,3 mln. litų įsigyjant patalpas Vilniaus senamiestyje, o dar 100 tūkst. litų išgryninti iš bendrovės sąskaitos.

Ikiteisminio tyrimo metu FNTT tyrėjai surado ir apribojo nuosavybės teises į beveik 3 mln. litų vertės įtariamųjų nekilnojamąjį turtą.

Baigta baudžiamoji byla perduota Vilniaus apygardos teismui.

Už įvykdytas nusikalstamas veikas P. J. ir V. J. gresia laisvės atėmimas iki 10 metų.

Sidebar placeholder