Garliavos šturmo atgarsiai netyla

Garliavos šturmo atgarsiai netyla

Vakar Seimas protokoliniu nutarimu paprašė prokurorų pateikti laikinajai tyrimo komisijai, kuri sprendžia klausimą dėl žuvusio Drąsiaus Kedžio sesers, Seimo narės Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės, Garliavos operacijos vaizdo įrašus. O valstybės saugoma D. Kedžio dukros motina Laima Stankūnaitė per teismą bando atsikratyti valstybės skirtos apsaugos.

Seimas pasijuto pažemintas

Seimas balsų dauguma priėmė protokolinį nutarimą, kuriuo prašoma generalinio prokuroro Dariaus Valio pateikti komisijai vaizdinę medžiagą iš „Klonio gatvės Kedžių namo viduje vykusių įvykių 2012 m. gegužės 17 d.“ Už šį nutarimą balsavo 37 Seimo nariai, 4 buvo „prieš“, 20 parlamentarų susilaikė.

Prokuratūra komisijai pateikė televizijos laidų fragmentus ir 200 puslapių ikiteisminio tyrimo medžiagos, kurioje esą aprašyti įvykiai Kedžių namuose praėjusių metų gegužės 17 d., bet pačių mergaitės paėmimo Garliavoje vaizdo įrašų parlamentarai negavo. Juos pateikti atsisakyta motyvuojant, kad juose užfiksuotas nukentėjęs mažametis asmuo, ir tokia medžiaga neviešinama.

Komisijos nario profesoriaus Povilo Gylio manymu, generalinis prokuroras, nepateikdamas įrašo, kuriame turėtų būti daugumos N. Venckienei inkriminuojamų nusikaltimų įrodymai, pažemino Seimą.

„Amerikos Kongrese po tokio prokuroro poelgio jis jau būtų atstatydintas. Šimtas procentų! - teigė P. Gylys. - Jeigu atsisakoma, tai iš tikrųjų komisijos darbas darosi problemiškas. Aš, pavyzdžiui, turiu kai kurios rašytinės medžiagos, kuri nesutampa su vaizdu“.

Pratęsė terminą

Komisija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu vaizdo įrašus pateikti iki kovo 25 d. imtinai, nes šią dieną turėjo baigtis komisijos darbo laikas. Tačiau vakar Seimas komisijos darbą pratęsė iki balandžio 2 d. Už tai balsavo 74 parlamentarai, 4 susilaikė, prieš balsavusiųjų nebuvo.

Laikinosios komisijos pirmininko Vytauto Saulio teigimu, gavus vienokį ar kitokį prokuratūros atsakymą, jį dar kartą bus būtina apsvarstyti ir sudaryti tinkamą nuomonę priimant jau galutinį komisijos sprendimą.

Seimo narys Petras Gražulis siūlė atleisti iš pareigų generalinį prokurorą D. Valį, jei prokuratūra dar kartą atsisakytų pateikti komisijos prašomą vaizdo medžiagą.

Pagal 6 Baudžiamojo kodekso straipsnius kaltinama Seimo narė N. Venckienė, trečiadienį liudydama laikinajai tyrimo komisijai, sakė, kad nė vieno iš tų nusikaltimų, kuriais yra kaltinama, nėra padariusi.

L. Stankūnaitė skundžiasi

Valstybės saugoma Laima Stankūnaitė užvakar Vilniaus apygardos administraciniam teismui pateikė skundą dėl šių metų kovo 13-osios Policijos departamento sprendimo, kuriuo buvo atmestas jos prašymas panaikinti jai ir dukrai skirtą apsaugą.

Žiniasklaidai L. Stankūnaitė guodėsi besijaučianti įkalinta ir atskleidė savo planus su mergaite išvykti į užsienį.

Savo skunde ji teigė, esą Policijos departamento pareigūnai, atsisakydami panaikinti apsaugą, viršijo savo kompetenciją, nes šį klausimą turėjo spręsti Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovas. O procesinės teisės normos pažeidimas esą yra pagrindas sprendimą panaikinti. Be to, L. Stankūnaitė prašo priteisti jai ir bylinėjimosi išlaidas.

Ar priimti nagrinėti L. Stankūnaitės skundą, teismas turi apsispręsti per 7 dienas. Jei skundas bus priimtas, byla greičiausiai bus nagrinėjama uždaruose posėdžiuose.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder