Girčiausi prie vairo nebesiteisina

Girčiausi prie vairo nebesiteisina

Vėl mažiausiai metus Egidijus Dragūnas automobilyje dainuoti ar naujų hitų melodijas niūniuoti galės tik sėdėdamas keleivio sėdynėje. Klaipėdos policininkai nepatikėjo atlikėjo versija, kad jį galėjo apsvaiginti vaistai nuo bronchito, tad už vairavimą būnant neblaiviam skyrė piniginę baudą ir atėmė vairuotojo pažymėjimą.

E.Dragūnas-Selas sužinojo, kiek jam kainuos savaitgalį pajūryje padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas. Už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos tarnyba 42 metų atlikėjui skyrė 300 eurų baudą ir atėmė teisę vairuoti 12 mėnesių. Policininkai E.Dragūno vairuojamą oranžinį „Lamborghini“ sekmadienį sustabdė pačiame uostamiestyje. Ir neatsitiktinai. Prieš tai gautas pranešimas, kad šis automobilis pavojingai manevruoja ir kelia avarines situacijas. Vairuotojui nustatytas lengvas girtumas - į alkotesterį įpūtė 0,76 prom.

2015 metų gruodį už analogišką KET pažeidimą (nustatytas 1,65 prom.) E.Dragūnas vairuotojo pažymėjimą prarado dvejiems metams. Iš naujo išlaikęs vairavimo egzaminą, jis jį atgavo tik šių metų vasarį. Siekdamas išsaugoti teisę vairuoti, savaitgalį įkliuvęs Selas pasitikrinti blaivumo nuskubėjo į ligoninę, kurioje davė kraujo tyrimui. Jis tikina, jog alkoholio nei tądien, nei išvakarėse nevartojo. Neva promilės galėjo atsirasti dėl į gerklę purškiamų vaistų, gydytojo išrašytų nuo bronchito. Tačiau policininkų ši versija neįtikino ir jie kraujo tyrimo rezultatų nelaukė.

„Esame demokratinė šalis, todėl niekas negali žmogui uždrausti savanoriškai pasitikrinti kraują. O mes esame valstybinė įstaiga, kuri remiasi turimų patikrinimo aparatų rodmenų parodymais. Jais neturime jokio pagrindo abejoti. Nubaustas asmuo gali nesutikti ir jam nepalankų sprendimą apskųsti teismui“, - sakė Klaipėdos apskrities VPK atstovė Andromeda Grauslienė.

Jos teigimu, dažniausiai neblaivūs vairuotojai kraujo tyrimus skuba atlikti siekdami išvengti baudžiamosios atsakomybės. Ji gresia, kai alkotesteriu nustatomas 1,5 prom. viršijantis girtumas.

Bandymai išvengti atsakomybės už vairavimą išgėrus, prisidengiant medikamentų ar kokių kitų skysčių vartojimu, ne naujiena. Labiausiai nuskambėjo mirtiną avariją būnant girtam (1,67 prom.) sukėlusio garsaus aktoriaus, televizijos serialo „Giminės“ ir kitų filmų žvaigždės Petro Dimšos siekis įtikinti, jog apsvaigo nuo gudobelių ekstrakto, kurį jam nuo širdies negalavimų skyrė daktaras.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininko Vytauto Grašio teigimu, vis mažiau įkliuvusių neblaivių vairuotojų atsakomybės bando išvengti teigdami, kad vartojo ne alkoholį, o vaistus ar dar ką nors (dantų skalavimo skystį, įvairius purškalus į gerklę ir panašiai).

„Viską į vietas sustatė teismų praktika. Jei yra sertifikuoto alkoholio kiekio matuoklio ir kraujo tyrimų parodymai, nepriklausomai nuo to, ką tu vartojai, apsvaigimas yra apsvaigimas. Mažiau girti teisinasi neapskaičiavę normos, kai išgėrė vieną ar dvi taureles. O labiau girti niekuo nesiteisina, nes važiuoja ir tikisi, jog nieko neatsitiks ir neįklius“, - sakė V.Grašys.

Komentaras

Buvusį ilgametį Kauno kelių policijos vadovą Gediminą Žemaitį, jo paties teigimu, įvairiausias „pasakas“ sekantys akiplėšiški ir kvaili vairuotojai nesiliauja stebinti.

„Tik visiškai nagli ir durni žmonės taip gali elgtis. Garsus aktorius, žemės tarnybos vadovė ir dabar dar tas dainininkas. Kokie vaistai, kokios gudobelės. Mano laikais tokių dalykų nebūdavo. Pasitelkę į pagalbą advokatus pasakoja nesąmones ir bando visus kvailinti. Juk žmonės nėra tokie kvaili. Labai blogai, kad yra nustatyta 0,4 promilės riba, leidžianti ir skatinanti vartoti alkoholį. Juk keliamas toks pavojus. Negi norėtume, kad mus operuotų gydytojas, kuris „įpūstų“ 0,4 promilės. Ar toks mokytojas mokytų vaikus. O vairuoti leidžiame. Pradžioje vienas bokalas, po to jau du ir trys, o vėliau ir degtinė. Turėtų būti nulis promilių. Ir nereikia klausytis skiedžiamų nesąmonių, kad apsvaigsi išgėręs kefyro. Kaip galima jį nuo alkoholio neatskirti“, - kalbėdamas su „Vakaro žiniomis“ piktinosi G.Žemaitis.

Per savo ilgametį darbą policijoje, kauniečiui teko prisiklausyti įvairių girtų vairuotojų pasiteisinimų.

„Vieni sakydavo, kad vairuoja, nes yra toks girtas, jog negali paeiti. Neva jau dešimt metų taip atsargiai važinėja ir nieko blogo neatsitiko. Kiti klausdavo, kodėl apskritai turi pūsti. O patys nagliausi, turintys geresnes mašinas, pažinčių ar koks viršininkėlis sakydavo, kad jei papūs, tai policininkas nugrius. Bet mes greitai tai išgyvendinome. Liepiau be reikalo nesikabinėti prie žmonių ir užsitarnavome jų pagarbą. Nes anksčiau užtekdavo tik pasakyti, jog išvakarėse išgėrei alaus, ir pareigūnai būtinai „prisikabindavo“. Aš visada sakiau ir sakau, kad policininkas turi skirti blaivų vairuotoją nuo girto. Dabar tai padaryti nesunku, nes vos ne visi ekipažai turi alkotesterius. O anksčiau vienintelis toks aparatas būdavo tik budinčioje dalyje. Tai sustabdytiems vairuotojams liepdavo kelis kartus įkvėpti ir pūsti į stiklines, kurias po to policininkai uostydavo“, - prisiminė G.Žemaitis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder