Girtiems vairuotojams lengviau nebus

Girtiems vairuotojams lengviau nebus

Nuo šių metų pradžios policijoje jau pradėta apie šimtas ikiteisminių tyrimų dėl galimų vairuotojų nusikalstamų veikų - vairavus apsvaigus nuo alkoholio, kai girtumas didesnis nei 1,5 promilės. Vakar šį sąrašą papildė įspūdingą rezultatą pademonstravęs 31 metų klaipėdietis Vytautas S. Praėjus pusvalandžiui po vidurnakčio jis sustabdytas vairuojantis „Peugeot 406“ ir į alkotesterį įpūtė net 3,42 promilės. Paaiškėjo, kad vyras net neturėjo teisės vairuoti, nes vairuotojo pažymėjimą prarado dar 2008 metais, kai pateko į avariją, kurioje žuvo žmogus. Dėl avarijos klaipėdietis nekaltas, tačiau nubaustas už tai, kad prie vairo sėdo neblaivus. Uždarytas į areštinę jis neslėpė, kad gėrė dvi paras ir važiavo pas draugą gerti toliau.

Remiantis nuo šių metų galiojančia tvarka Vytautui S. iškelta baudžiamoji byla ir gresia griežta bausmė - realus laisvės atėmimas iki vienų metų.

Realios laisvės atėmimo bausmės vakar sulaukė ir vilnietis verslininkas Sigitas G. Naujametę naktį 30-metis vyras į alkotesterį pripūtė 2,35 prom. (patikrinus kraują nustatyta 2,02 prom.), todėl teismas jį pasiuntė už grotų 30 parų.

Anksčiau tris kartus teistas Sigitas G. 2015 metų spalį įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu buvo nuteistas kitoje byloje dėl turto iššvaistymo, jam skirta bausmė buvo subendrinta ir paskirtas laisvės atėmimas vieneriems metams 20 dienų. Be to, Sigitui G. uždrausta vairuoti 2 metus.

„Kaip vertinate pakeitimus, kurie leidžia neblaiviems vairuotojams taikyti ne tik administracinę, bet ir baudžiamąją atsakomybę“, - „Vakaro žinios“ paklausė Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininko Vytauto Grašio.

- Ši tvarka galioja dar tik kiek daugiau nei dvi savaites. Įstatymo poveikį per tokį trumpą laiką vertinti tikrai sudėtinga. Norint tai padaryti, reikėtų sulaukti išsamesnių rezultatų ir jų analizės. Tačiau prieš įsigaliojant šiems pasikeitimams mūsų lūkesčiai buvo tokie, kad tai turėtų duoti efektą ir pagerinti situaciją šalies keliuose. Aš manau, kad tikrai taip ir bus. Bet viskam reikia laiko. Kol kas dar nėra daug dėl šio nusikaltimo nuteistų asmenų, neskirtos ir realios laisvės atėmimo bausmės. Gal dar ir ne visus pasiekė žinia, kad vairavimas išgėrus gali baigtis net kalėjimu. Policininkai juk neklausinėja vairuotojų, ar jie apie tai girdėjo.

- Plačiai nuskambėjo atvejis, kai pirmąją šių metų dieną sulaikytas avariją padaręs neblaivus vairuotojas, kuriam nustatytas 1,97 promilės girtumas, baudžiamosios atsakomybės išvengė, nes nuo jos atleistas pagal laidavimą. Ar tai nediskredituos naujosios tvarkos?

- Yra tokios įstatymo nuostatos ir jos gali būti taikomos. Aišku, mes žiūrėsime ir vertinsime, kokią tai turi įtaką, kiek dažnai ši atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra taikoma. Gali būti, kad vėliau pateiksime siūlymus daryti tam tikrus pakeitimus. Nemanau, kad tai gali ką nors nuvilti. Griežtesnė atsakomybė taikoma neblaiviems vairuotojams. Manau, kad jų sąmonę anksčiau ar vėliau tai pasieks. O ar jie padarys išvadas, sunku pasakyti. Bet kokiu atveju visa ši informacija verčia susimastyti apie bandymą vairuoti išgėrus.

- Tai gal už vairavimą išgėrus iš karto reikėjo įteisinti dar griežtesnę atsakomybę?

- Kad už vairavimą apsvaigus taikoma baudžiamoji atsakomybė, yra teisingas sprendimas. O ar to užtenka, kol kas sunku pasakyti. Kaip jau minėjau, pirmiausiai reikia pažiūrėti, kokią įtaką šie pakeitimai turės eismui. Jei nesuveiks taip, kaip tikėjosi įstatymų leidėjai ir policija, bus galima galvoti ir apie naujas priemones. Tikiuosi, kad efektas tikrai bus. Mes aktyviai dalyvavome rengiant šiuos pakeitimus ir mūsų nuomonė yra atspindėta, todėl šiuo momentu jie yra tinkami.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder