Į Angliją atvyko vogti mikroautobusų ir tuoj pat įkliuvo

Į Angliją atvyko vogti mikroautobusų ir tuoj pat įkliuvo

Britų teismas nuteisė tris lietuvius dėl jų vaidmens sąmoksle vogti didelės vertės furgonus pagal užsakymą, skelbia vietos spauda.

Remiantis bylos duomenimis, 37 metų Vytautas Černiauskas ir 35 metų Mindaugas Zabiela atskrido į JK ir jau kitą dieną pavogė vieną „Mercedes“ furgoną bei bandė pavogti dar vieną. Oro uoste juos pasitiko prieš penkis mėnesius iki JK atvykęs 37 metų Remigijus Ramunis.

Ketvirtas grupuotės narys vis dar slapstosi.

Prokurorė Hannah Walker teismui nurodė, kad vienas iš nukentėjusių pasistatė savo darbinį „Mercedes Sprinter“ furgoną prie namų Market Weightone. Kovo 26 d. apie trečią nakties vyras nuėjo kai ko pasiimti iš mašinos ir nustebo radęs ją atrakintą, nors išvakarėse mašiną užrakino.

Apžiūrėjęs automobilį jis pamatė, kad buvo apgadintas prietaisų skydelis. Nerimaudamas dėl to, kas įvyko, vyras patikrino automobilį apie pusę penkių, o apie penktą valandą ryto pamatė, kad furgonas dingo. £18720 vertės automobilis taip ir nebuvo rastas. Jame dar buvo įrankių už £4000.

Prokurorės teigimu, nukentėjusysis tuo metu rajone pastebėjo „Thrifty“ furgoną ir mėlyną „Vauxhall Vectra“.

Vyras paskambino perspėti kolegą, kuris taip pat prie namo laikė savo darbinį „Mercedes“ furgoną, kurio vertė siekė £17500. Jis atsikėlė 3.45 val. ir pamatė, kad furgono prietaisų skydelis buvo pažeistas, o užvedimo spynelės nebebuvo. Kolega taip pat pastebėjo netoliese stovinti mėlyną „Vauxhall Vectra“.

Pirmajame furgone buvo įrengtas sekimo prietaisas, ir buvo atsekta, kad furgonas 4.48 val. važiavo link Beverley ir trumpam buvo sustojęs pakelėje Bishop Burtone. „Vectra“ taip pat važiavo link Beverley ir 5.40 val. ji buvo aptikta stovinti degalinėje prie „Hull Road“ kelio.

Automobilyje buvo aptikti V. Černiauskas, M. Zabiela ir R. Ramunis. Čia buvo rasti ir pavogti įrankiai. Pas V. Černiauską buvo rasta £1360. jo advokatė Cathrine Kioko-Gilligan sakė, jam buvo pateiktas kaltinimas dėl rastų pinigų, tačiau prokurorai nepateikė jokių įrodymų po to, kai jis pateikė čekius, kurie parodė, jog jis teisėtai pasikeitė pinigus prieš atvykdamas į JK.

Advokatės teigimu, lietuvis ketino pirkti automobilį.

Apklausos policijoje metu V. Černiauskas „negalėjo paaiškinti, kaip ten atsidūrė„. M. Zabiela sakė, kad jis „vyko į Yorką ieškoti darbo“. O R. Ramunis teigė, kad įrankiai „buvo automobilyje, kai jis jį nusipirko“.

R. Ramunis prisipažino kaltu dėl vagystės ir mėginimo pavogti. Anksčiau jis nebuvo teistas.

V. Černiauskas taip pat prisipažino kaltu dėl tų pačių kaltinimų. Jis anksčiau penkis kartus buvo teistas Vokietijoje dėl vagystės, dokumentų klastojimo ir narkotikų gabenimo.

M. Zabiela taip pat prisipažino kaltu. Anksčiau jis JK buvo teistas dėl vagystės, vairavimo išgėrus ir mėginimo pavogti. Jis taip pat keturis kartus buvo teistas Vokietijoje ir kartą Belgijoje.

V. Černiauskas ir M. Zabiela buvo nuteisti kalėti dvejus metus, o R. Ramunis nuteistas dvidešimties mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Anglija.lt

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder