Ieškomiausi Lietuvos nusikaltėliai

Ieškomiausi Lietuvos nusikaltėliai

Nors šalies policijos ieškomų asmenų sąrašą vargu ar būtų galima sutalpinti į jaučio odą, Policijos departamento tinklalapyje ieškomiausių nusikaltėlių nuotraukos nesikeičia metų metais. Daugumos jų padaryti nusikaltimai pernelyg žiaurūs, kad tuos įvykius būtų galima pamiršti. Ramiai gali jaustis tik tie, kurių, tikėtina, nebėra tarp gyvųjų.

Policijos departamento ieškomiausių nusikaltėlių sąraše - aštuoni asmenys, padarę labai sunkius nusikaltimus. Septyni jų įtariami nužudymais.

Net 13 metų Policijos departamento tinklalapyje skelbiama psichiatrijos ligoninėje gydyto Romo Zamolskio, pravarde Zamas (gim. 1970 m.), nuotrauka. Banditas buvo ieškomas dėl serijos 2001-aisiais įvykdytų nusikaltimų. Balandį sostinėje, prie „Maximos“ bazės, peršovęs inkasatorių, jis pagrobė 70 tūkst. litų, birželį Vilniaus centre šūviais sužeidė du policininkus. Paskui Kaune, bendrovėje „Lita-West“, Zamas nušovė du vyrus ir pasikėsino į policijos patrulius.

R.Zamolskis dingo 2001 metų spalį, kai Panevėžyje pasikėsino nužudyti jį bandžiusį sulaikyti policininką. Užsikirtus ginklui, Zamas su ankstesnių nusikaltimų bendrininku Virginijumi Savickiu spruko iš automobilio. R.Zamolskio bendras tąkart įkaitu gatvėje paėmė nepilnametį moksleivį, tačiau bute užsibarikadavusį banditą šturmo metu nušovė „Aro“ pareigūnai. Sužeistas Zamas pabėgo: pirma įsiveržė į J.Miltinio mokyklą, paskui spruko namų kiemais ir nuo to laiko apie jį policija neturi tikslių žinių. Spėjama, kad Zamo jau gali nebebūti tarp gyvųjų.

Trys omonininkai Česlavas Mlynikas (gim. 1960 m.), Andrejus Laktionovas (gim. 1966 m.) ir Aleksandras Ryžovas (gim. 1968 m.) - 1991 metų liepos 31-osios Medininkų žudynių bylos kaltinamieji. Jų sąžinę slegia septynių Lietuvos muitininkų ir policininkų žūtis. Omonininkų buvimo vietos mūsų šalies teisėsaugai žinomos, tačiau Rusija juos atsisako išduoti. A.Ryžovas Rusijoje yra nuteistas už kitą sunkų nusikaltimą.

Šešerius metus teisėsaugai nesiseka rasti Kauno rajono gyventojo Algirdo Aleksos (gim. 1951 m.). Jis 2008 metų rudenį Trakų rajone nušovė savo sugyventinę, o jos motiną ir dukterį sužeidė. Po nusikaltimo ginkluotas A.Aleksa pasitraukė į mišką. Nuo tol apie jį nėra jokių žinių.

Tarp ieškomiausių nusikaltėlių - bausmės vykdymo už dviejų asmenų nužudymą 1994 metais vengiantis buvęs politikas Kalvarijos savivaldybės tarybos narys Algirdas Geležius (gim. 1974 m.). Jis pasislėpė nuo teisėsaugos 2012-ųjų gruodį, kai Apeliacinis teismas už kalvarijiečių Raimondo Akelio ir Zeniaus Valinčiaus nužudymą bei bandymą papirkti kriminalistą buvusiam politikui skyrė 14 metų nelaisvės. Prokurorų duomenimis, Kalvarijos gyventojus A.Geležius nušovė įtardamas keliolikos litų vagyste. Bėglys, spėjama, slapstosi užsienyje.

25 metų kaunietis Gediminas Kietis - jauniausias iš Policijos departamento ieškomų asmenų. Jis turėtų sėsti į teisiamųjų suolą už dalyvavimą nužudant kaunietį Vytenį Girnių. Vyras mirė sumuštas Kaune, prie restorano „Metelica“, 2009-ųjų spalį. Ėmus aiškėti kaltininkams, G.Kietis pasislėpė. Keturis jo bendrininkus teismas jau nuteisė, o G.Kietis slapstosi užsienyje, manoma, prisidengęs svetima pavarde.

Vienintelis iš ieškomiausių asmenų, nesusitepusių krauju, - 38-erių Linijus Motejūnas. Sukčiavimu įtariamam veikėjui nuo teisėsaugos pavyksta slapstytis bene ilgiausiai - 14 metų. Veikdami kaip organizuota grupė, L.Motejūnas su kitais asmenimis nesumokėjo valstybei arba neteisėtai susigrąžino daugiau kaip 4 mln. litų PVM. Dar milijono valstybės biudžeto lėšų gaujai pasisavinti nepavyko.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder