Įpykęs paauglys kaimiečius apkaltino bandymu nužudyti

Įpykęs paauglys kaimiečius apkaltino bandymu nužudyti

Klaipėdos apygardos teisme paskelbtas nuosprendis, kurį net pati teisėjų kolegija pavadino gana netikėtu. Išnagrinėjus baudžiamąją bylą, ciniškas pasikėsinimas nužudyti įmetant sumuštą nepilnametį į gilų šulinį subliūško iki viešosios tvarkos pažeidimo.

Trečiadienį laukdami nuosprendžio Šilutės rajono Balčių kaime gyvenantys pusbroliai 20-metis Aurimas Krakys ir netrukus 26-ąjį gimtadienį švęsiantis Mindaugas Krakys pastebimai nervinosi. Giminaičiai kaltinti pasikėsinimu nužudyti keturiolikmetį.

Apie vos didžiule tragedija nesibaigusį įvykį Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnams pranešė berniuko mama. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Prokurorų teigimu, praėjusių metų rugsėjo 24-osios naktį, penkios minutės po vidurnakčio, būdami girti jaunuoliai Vainuto miestelyje be jokios priežasties užpuolė su drauge einantį 1997 m. gimusį Joną (asmens duomenys pakeisti) J.

M. Krakys nepilnametį pargriovė ant žemės ir suspardė. Vėliau, laikydami už rankų bei kojų, pusbroliai Joną nunešė iki šulinio ir į jį įmetė.

Tačiau paauglys penkių metrų gylio šulinyje, iki pusės pilname vandens, neatsidūrė, nes spėjo rankomis ir kojomis užsikabinti už jo kraštų.

Siekdamas iki galo įvykdyti savo kėslus M. Krakys dar spyrė Jonui į pilvą, bet šis sugebėjo nuo smurtautojų pabėgti ir pasislėpti netoli stovinčiame name.

Skelbdamas verdiktą teismas konstatavo, kad nepilnamečiu tikėti negalima, nes jo parodymai prieštaringi. Tuo labiau kad ir apie bandymą įmesti į šulinį jis papasakojo ne iš karto po įvykio. Pasikėsinimas nužudyti paneigtas ir kitais įrodymais.

M. Krakys prisipažino tik dėl to, kad minėtą naktį suspardė prie tvenkinio sutiktą Joną, su kuriuo konfliktavo.

Šie jo veiksmai įvertinti kaip viešosios tvarkos pažeidimas, už jį skirtas 30 parų areštas. Skiriant bausmę atsižvelgta į tai, kad anksčiau neteistas M. Krakys žinomas kaip viešosios tvarkos pažeidėjas, nesumokantis jam skirtų administracinių baudų.

Jo pusbrolis A. Krakys visiškai išteisintas neįrodžius kaltės.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder