Jurbarkas: ieškomi 17-metės baugintojai, mokykloje - apklausos

Jurbarkas: ieškomi 17-metės baugintojai, mokykloje - apklausos

Aiškėja platų atgarsį sukėlusių Jurbarko krašto paauglių trijų nusikaltimų detalės. Penktadienį 10 valandą ryto policijos kriminalistai atvyko į gimnaziją, kurioje mokosi bendraamžio žiauriai sumušta, reanimacijoje gydoma 17-metė – aiškinamasi, kas trečiadienį galėjo sekti liudininkus šioje pasikėsinimo išžaginti byloje.

Praėjusį savaitgalį įvykdytu kraupiu nusikaltimu įtariamas vietos politikės sūnus, lankantis rytų kovos menų treniruotes. Abu jo tėvai priklauso Darbo partijai, motina savo narystę sustabdė.

„Dabar mėginame nustatyti automobilius, kuriuos žmonės matė prie mokyklos ir netoli nuo liudininko gyvenamosios vietos. Mokykloje apklausinėjami žmonės, šie veiksmai dar atliekami“, – portalui penktadienį, 12 valandą pasakojo Jurbarko rajono policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius. Jurbarko pareigūnai, pasitelkę kelių policijos tarnybą, tikrina kiekvieną mokyklose apylinkėse sutiktą automobilį.

Sprendimas paleisti įtariamąjį paauglės skriaudiką sukėlė visuomenės pasipiktinimą. Penktadienį Klaipėdos apygardos prokuratūra kreipėsi į teismą, prašydama skirti jam namų areštą ir intensyvias priežiūros priemones, elektroninę apykoję, nes gauta naujų duomenų, jog nukentėjusiajai buvo grasinta, reikalaujant tylėti. Kas grasino, neskelbiama, bet tai galėjo būti įtariamasis arba jo draugai.

Jurbarke paaugliai įvykdė virtinė kraupių nusikaltimų.Žiauriai per moksleivių vakarėlį sudaužyta 17-metė, kurią smurtautojas kėsinosi ir išžaginti, vis dar gydoma reanimacijoje.

Nužudė iš pavydo

Penktadienį paaiškėjo nauji faktai ir 18-mečio nužudymo Jurbarke byloje, kurioje įtariami 14 metų mergina ir 17 metų vaikinas. Pagal pareigūnų versiją, paauglė ir auka buvo pora, o nusikaltimas gegužės 8 dieną buvo įvykdytas iš pavydo.

Nužudyto jaunuolio kūnas buvo suvyniotas į polietileninę plėvelę, kilimą, apdėtas plytgaliais, lentomis ir paslėptas apleistame darželio pastate Žemaitės gatvėje. Pareigūnai jį su durtine žaizda kakle rado po dviejų savaičių.

Šiurpų nusikaltimą padėjo atskleisti paauglės SMS žinutės draugei, kuriose ji klausia, kaip paslėpti kūną, pripažįsta savo kaltę.

Pareigūnams per kratą pavyko rasti nužudymo įrankį – lenktinį peilį, kurį nuolat nešiodavosi 17-metis nužudytojo draugas. Šis vaikinas prisipažino mėgstantis peilius, juos renkantis.

Pareigūnų duomenimis, tarp įtariamųjų žudikų ir aukos galėjo būti užsimezgęs jausmų trikampis, įžiebęs 17-mečio pavydą. Mergina, manoma, prisidėjo prieš spontaniškai įvykdytos žmogžudystės, kai visi trys aiškinosi santykius apleistame darželio pastate.

Mergina pasitelkė draugus

Taip pat aiškėja, dėl kokios priežasties net 29 paaugliai praėjusį pirmadienį įsiveržė į Jurbarko dziudo klubą „Sfinksas“ ir ketino sumušti ten sportuojančią septintokę – būrį agresyvių draugų pasikvietė ant jos širdusi bendraamžė.

Kai sportininkei dėmesį ėmė rodyti kitas vaikinas, pastarojo draugė nusprendė atkeršyti ir pasitelkė gaują paauglių.

Vaikinai, matyt, turėjo „pamokyti“ paauglę, bet smurtui įsiplieksti neleido trenerė Daina Arlauskienė, skubiai išvietusi policiją. Iki pareigūnų atvykimo jauni vandalai koneveikė trenerę, keikėsi, grasino – dalis jų yra žinomi policijai, užpuolimo metu kai kurie galėjo būti neblaivūs.

Užpuolikai išnešė ir numetė klubo patalpose pakabintą veidrodį, sujaukė tatamį, rovė kieme gėles ir mėtė jas į duris.

Penktadienio rytą vyko intensyvios nepilnamečių apklausos, dalyvaujant psiochologams, vaiko teisių apsaugos specialistams. Policija kol kas nėra nusprendusi, ar kelti baudžiamąją bylą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Užpuolikams – vos 13-14 metų, tad dėl savo jauno amžiaus jie gali nebūti patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Tokiu atveju tėvams bus iškeltos administracinės bylos dėl atžalų nepriežiūros, skirtos nedidelės baudos.

Visi šie trys rezonansiniai nusikaltimai tarpusavyje nėra susiję, bet turi bendrų bruožų – nepilnamečių žiaurumas, įžūlumas, įsivaizdavimas, kad jie turi tik teises, bet ne pareigas.

Bauginimas jau prasidėjo

Visuomenę ypač sukrėtė žiaurus Jurbarko krašto moksleivės sumušimas ir pasikėsinimas ją išžaginti per gimnazistų šventę, vykusią kaimo turizmo sodyboje. Iškėlus bylą, panašu, prasidėjo nukentėjusios merginos ir liudininkų bauginimo, persekiojimo kampanija.

Įtariamąjį politikės sūnų Klaipėdos prokurorė Edita Mikalainienė nusprendė paleisti į laisvę jau antradienį, praėjus vos dviem parom nuo nusikaltimo.

Prokuratūra penktadienį paskelbė, jog mergina jau sulaukė grasinimų.

Trečiadienį prie mokyklos ir vakarėlyje dalyvavusios svarbios liudininkės namų vietos gyventojai pastebėjo automobilius „Volkswagen Passat“ ir „Opel“ su klevo lapais, uždengtais numeriais, su nepažįstamais vaikinais.

„Opel“ sukiojosi prie stotelės, kur vaikai vežami į mokyklą.

Šioje mokykloje mokosi ir daugiau moksleivių šventės dalyvių, kurie duoda parodymus byloje.

Pareigūnai ėmė aiškintis dėl galimo poveikio liudininkams, bet kol nepavyksta nustatyti, kas ir kokiu tikslu zujo apylinkes, kur gyvena liudininkai, slėpė numerius.

Jurbarko policijos vadovas A.Dumčius pamačius ką nors įtartina ragino nedelsiant pranešti policijai – pareigūnai bet kuriuo paros metu pasirengę atvykti.

Tuo tarpu įtariamasis, ne tik neigia savo kaltę, bet ir vadina sumuštą merginą necenzūriniais žodžiais, giriasi, kad tėvai vistiek jį išsuks. Tokia informacija internete pasidalino jo bendraamžiai.

Jurbarke paaugliai įvykdė virtinė kraupių nusikaltimų.Žiauriai per moksleivių vakarėlį sudaužyta 17-metė, kurią smurtautojas kėsinosi ir išžaginti, vis dar gydoma reanimacijoje.

Rytų kovos menus lankantis vaikinas turi draugų, kuriuos galima pasitelkti, siekiant užglaistyti bylą, sunaikinti įkalčius, paveikti nukentėjusiąją ir liudytojus.

Šiurpus nusikaltimas buvo įvykdytas sekmadienio naktį lauke, sodybos teritorijoje. Pastato viduje buvę 17-metės klasiokai negirdėjo jos pagalbos šauksmo, o kai pasigedę išėjo jos ieškoti pamatė siaubingą vaizdą: smurtautojas buvo nusirengęs rūbus, o jo auka gulėjo ant žemės sumaitotu veidu.

Merginai sukrėstos smegenys, smarkiai pažeista trachėja, sulaužytas žandikaulis, išmušti dantys, ji patyrė kaklo traumą, veidas nusėtas žaizdomis ir mėlynėmis. Paauglė tebegydoma Kauno klinikų reanimacijoje. Po smūgių ji ne kartą prarado sąmonę, užpuolikas grasino nužudyti, jei priešinsis ar šauksis pagalbos.

Smurtautojas buvo neblaivus, aiškinamasi, ar jis nevartojo narkotikų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder