Jūros šventė: vieni švęs, o kiti...

Jūros šventė: vieni švęs, o kiti...

Perspėjimas



Praėjusios Jūros šventės metu uostamiesčio policijoje užregistruotų nusikaltimų suvestinėse buvo gausu pranešimų apie iš kišenių ar rankinių dingusius daiktus.





Patirtis rodo, kad kišenvagiai iš savo turto nesaugančių šventės dalyvių dažniausiai pavagia dokumentus, mobiliojo ryšio telefonus ir pinigus. Beje, pastebima tendencija, kad pastaruoju metu Jūros šventėse darbuojasi ne tik vietiniai, bet ir nemažai iš kitų Lietuvos vietovių atvykusių tamsaus gymio nusikaltėlių moterų.


Kišenvagiai dažniausiai taikosi į rankinėse, maišeliuose ar išorinėse drabužių kišenėse neatsargiai laikomus daiktus. Tokie nusikaltimai paprastai vykdomi ten, kur yra didelis žmonių susibūrimas, kur vyksta šventiniai renginiai.


Rankinėse ar plastikiniuose maišeliuose dokumentus, pinigus bei kitus vertingus daiktus dažniausiai nešiojasi moterys. Todėl daugiausiai pranešimų apie kišenvagystes uostamiesčio policijos pareigūnai gauna iš silpnosios lyties atstovių.


Na, o nuo kišenvagių nukenčiantys vyrai savo piniginių ar telefonų beveik visada pasigenda išorinėse drabužių kišenėse. Ypač nesaugios yra užpakalinės kelnių kišenės. Kišenvagiai šias kišenes vadina svetimomis, nes iš jų labai lengva ištraukti piniginę, dokumentus ar telefoną.


Iš moterų rankinių ar plastikinių maišelių vertingus daiktus jie dažniausiai nugvelbia nesinaudodami jokiomis pagalbinėmis priemonėmis. Paprasčiausiai nusikaltėlis pasinaudoja žmonių spūstimi ir, trumpam prisiglaudęs prie nužiūrėtos aukos šono, žaibiškai kyšteli ranką į kišenę, maišelį ar rankinę ir po to skubiai su grobiu atsitraukia.


Tačiau yra ir tokių šio "amato" atstovų, kurie sugeba virtuoziškai greitai bei nepastebimai skutimosi peiliuku perpjauti rankinės ar plastikinio maišelio šoną ir apvogti auką.


Nutverti kišenvagį su įkalčiais - ypač sunku, ypač, kai jie darbuojasi grupelėmis.


Kišenvagiai darbuojasi arba pavieniui, arba grupelėmis. Grupė šio "amato" specialistų paprastai būna pasidalijusi vaidmenimis. Vienas jų ištraukia iš nužiūrėtos aukos kišenės piniginę ir perduoda ją atokiau stovinčiam sėbrui, šis trečiajam, o po to visi skubiai, tačiau nesukeldami aplinkinių įtarimo, atsitraukia. Net jei kas nors ir pastebėtų, kad iš kišenės pradingo piniginė, pas įtariamąjį jos jau neberastų.



Albinas STRUMYLA

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder