Klaipėdietis Ispanijoje prievartavo penkiametę

Klaipėdietis Ispanijoje prievartavo penkiametę


Pažeidęs lygtinio paleidimo sąlygas ir į užsienį pabėgęs klaipėdietis grąžintas į Lietuvą atlikti likusios laisvės atėmimo bausmės, o Ispanijoje kaltinamas padaręs dar vieną labai sunkų nusikaltimą, už kurį bus teisiamas Klaipėdoje.

Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl mažamečio asmens seksualinio prievartavimo ir byla su kaltinamuoju aktu šiandien perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.
 
Įtarimai byloje pareikšti 39 metų penkis kartus teistam klaipėdiečiui G. D. Jis kaltinamas nuo 2008-ųjų sausio iki 2009-ųjų liepos Ispanijoje kelis kartus, pasinaudodamas penkiametes mergaitės bejėgiška būkle, prieš ją naudojęs seksualinę prievartą.

Apie tai lietuvė penkiametė papasakojo savo artimiesiems ir patvirtino apklausos metu pas ikiteisminio tyrimo teisėją Klaipėdoje.
 
"Pirma laiko į laisvę paleistas asmuo nevykdė teismo įpareigojimų ir savavališkai išvyko iš Lietuvos. Dėl to 2004 metais buvo paskelbta jo paieška, išduotas Europos arešto orderis ir bendromis Lietuvos bei Ispanijos pareigūnų pastangomis praėjusių metų spalį įtariamasis grąžintas į Lietuvą. Šiuo metu jis atlieka bausmę už anksčiau padarytus nusikaltimus", – paaiškino kaltinamąjį aktą mažametės seksualinio prievartavimo byloje surašęs bei valstybinį kaltinimą teisme palaikysiantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Arūnas Saunorius.
 
Maksimali bausmė už mažamečio asmens seksualinį prievartavimą – laisvės atėmimas iki 13 metų.

Sidebar placeholder