Klaipėdos centre pagrobtas karalius

Klaipėdos centre pagrobtas karalius

Šachmatai - žaidimas, kurio metu karalius nenukertamas. Tačiau Klaipėdoje tai padaryti įmanoma.

Vandalų išpuoliai prieš senamiesčio puošmenas tęsiasi - nuo greta Kurpių ir Mėsininkų gatvės esančios milžiniškos šachmatų lentos šiomis dienomis dingo viena figūra.

Pasigesta baltųjų karaliaus. Šachmatų lentos priežiūra besirūpinančio savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės teigimu, apie tai pranešta policijai.

"Šių figūrų atskirai niekas negamina, tad vagystę vertiname kaip viso komplekto sugadinimą. Nuostolis - 1,6 tūkst. litų", - sakė ji.

Šachmatai buvo pastatyti tik šių metų birželio pabaigoje. I. Šakalienės teigimu, juos lauke žadama laikyti iki tol, kol leis orai, o šiuo metu gamtos sąlygos dar netrukdo žaisti. Deja, pasirinkusiesiems baltuosius tektų verstis be pagrindinės figūros.

Praėjusį dešimtmetį uostamiesčio širdyje atsirado ne vienas meninis akcentas, kai kurie iš jų jau tapo mėgstami ne tik vietinių, bet ir yra turistų traukos objektais. Deja, neretai meno kūriniai tampa ir chuliganų taikiniais.

NUOSTOLIS. Karaliaus figūros vagystė vertinama kaip viso komplekto sugadinimas, žala siekia per pusantro tūkstančio litų. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Prie tos pačios sankryžos anksčiau buvo pavogtas "Senamiesčio peliukas" - jo pasigesta po 2008 metų kalėdinės eglutės įžiebimo Teatro aikštėje. Vėliau jo vietą užėmė kitas peliukas. Šio piktadariai nebelietė, tačiau buvo apgadintas metalinis skulptūros postamento atvaizdas, ant kurio išgraviruotas burtažodis.

2007-ųjų pavasarį nuo vandalų nukentėjo senamiesčio simbolis - "Senamiesčio katinas", pakrikštytas Klaipėdžio vardu. Skulptūrą nenustatyti chuliganai nuvertė ir apgadino.

Prieš trejus metus toks pat likimas ištiko ir M. Mažvydo alėjoje pastatytą bronzinio berniuko skulptūrą.

Ant greta "Meridiano" krantinės esančio pastato pritvirtinus skulptūrą, vaizduojančią apvirtusią puodynę ir iš jos byrančius pinigus, kažkas įsigudrino nuo jos nu krapštyti monetas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder