Kriminalistai atskleidė du padegimus
0

Kriminalistai atskleidė du padegimus

0

Klaipėdos miesto 2-ojo policijos komisariato ir uostamiesčio Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atskleidė du visuotinai pavojingu būdu įvykdytus nusikaltimus.

2014 m. spalio mėn. paryčiais padegtos vieno buvusio žvejybos uosto rajone esančio namo buto durys. Nusikaltimo vietoje buvęs Klaipėdos valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnas sulaikė ir perdavė atskubėjusiems policijos pareigūnams 21 metų anksčiau teistą klaipėdietį.

Įtariamasis buvo uždarytas į areštinę, vėliau jam paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės. Tyrėjai įtaria, kad šis uostamiesčio gyventojas tokiais veiksmais kerštavo buvusiai savo draugei.

Po mėnesio šis vaikinas kartu su savo tris kartus teistu bičiuliu buvo dar kartą uždarytas į areštinę. Jiems pareikšti įtarimai dėl automobilio „Ford“ padegimo. Įtariamieji prisipažino įvykdę nusikaltimą, patvirtino savo parodymus įvykio vietoje bei pas ikiteisminio tyrimo teisėją.

Pirminiais duomenimis, nusikaltimo motyvu tapo antrojo vaikino jausmai „Ford Focus“ savininkei.

Tačiau vėliau šie įtariamieji ir patys tapo nusikalstamų veikų aukomis.

2014 m. lapkritį minėti vaikinai ir dar vienas 1972 metais gimęs klaipėdietis kreipėsi į medicinos įstaigą ir pranešė, jog buvo užpulti Klaipėdoje ties namu, esančiu buvusio žvejybos uosto rajone. Nukentėjusiesiems diagnozuoti veido nubrozdinimai ir šautiniai sužalojimai, galvos žaizdos.

Šie padegimais įtariami vaikinai kėlė grėsmę ir eismo saugumui Klaipėdos apskrities keliuose.

2014 m. lapkričio pabaigoje Klaipėdoje, Baltijos prospekte, pavojingai manevruodami automobiliu, jie vos nepartrenkė pėsčiosios, o tos pačios dienos vakare Kretingos rajone nepakluso reikalavimui sustoti, taranavo policijos automobilį su įjungtais šviesos ir garso signalais, tačiau buvo sulaikyti Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnų. Automobilio vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis.

Vaikinams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai už nepaklusimą reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, pasitraukimą iš eismo įvykio vietos, pasipriešinimą policijos pareigūnams bei teisėtų reikalavimų nevykdymą.

Baudžiamasis kodeksas už svetimo turto sunaikinimą visuotinai pavojingu būdu numato areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder