Laiškininkai vis dažniau šunų užpuolami ne kaimuose ar vienkiemiuose, bet privačių namų teritorijose

Laiškininkai vis dažniau šunų užpuolami ne kaimuose ar vienkiemiuose, bet privačių namų teritorijose

Šeimininkų neprižiūrimi ir agresyvūs palaidi šunys kelia rimtą pavojų aplinkiniams. Nemažas iššūkis ir nuolatinis galvos skausmas keturkojai augintiniai yra ir laiškininkams. 

Policijos departamento duomenimis, pernai užfiksuoti 1948 pažeidimai, susiję su gyvūnų nepriežiūra, o šiais metais registruoti 485 įvykiai, kai buvo sukelta grėsmė žmonių gyvybei, sveikatai ar turtui. 

„Šiemet Lietuvos pašto darbuotojai taip pat patyrė neprižiūrimų, palaidų šunų netinkamo elgesio padarinių. Džiaugiamės, kad laiškininkams pavyko išvengti didesnių sveikatos sutrikdymų, tačiau norime paprašyti gyventojų skirti daugiau dėmesio savo augintinių priežiūrai ir nepalikti palaidų šunų neaptvertose teritorijose. 

Palaidų ir agresyvių šunų problema jau daugelį metų aktuali kaimiškosiose šalies teritorijose, tačiau fiksuojame, kad pastaruoju metu laiškininkai vis dažniau šunų užpuolami ne kaimuose ar vienkiemiuose, bet privačių namų teritorijose“, - pažymėjo Lietuvos pašto Tinklo direktorė Inga Dundulienė.

Šiemet Panevėžio rajone būta 2 atvejų, kai prie adresato namų palaidas šuo užpuolė laiškininką. Per 2016-uosius nuo šunų nukentėjo 8 laiškininkai.

Lietuvos pašto Tinklo direktorė I. Dundulienė primena, kad šuniui užpuolus ir sužalojus laiškininką apie tai pranešama policijai, todėl gyventojų prašoma atsakingai prižiūrėti savo augintinius ir sudaryti sąlygas Lietuvos pašto darbuotojams netrukdomai prieiti prie gaunamųjų laiškų dėžutės.

Pasak Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjo Ramūno Matonio, atsakomybės gyvūno savininkui taikymo ribos priklauso nuo gyvūno sukeltų pasekmių.

„Jeigu dėl savininko kaltės atsirado žalos asmens sveikatai ar turtui, tačiau nėra padarytas Baudžiamajame kodekse įvardytas sunkus ar nesunkus sveikatos sutrikdymas, augintinio šeimininkui gresia bauda nuo 150 iki 300 eurų. 

Nukentėjusiajam nustačius sunkų ar nesunkų sveikatos sutrikdymą, kurį sukėlė gyvūno savininko nevykdyti gyvūnų priežiūrą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimai, pvz.: gyvūno vedžiojimas viešoje vietoje be pavadėlio, palikimas be priežiūros ir kt., savininkui taikoma baudžiamoji atsakomybė ir pateikiami kaltinimai už sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo. Kaltininkui grėstų laisvės atėmimo iki trejų metų bausmė. Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas įpareigoja ne tik rūpintis augintiniais laikantis reikalavimų, bet ir užtikrinti, kad laikomi gyvūnai nekeltų grėsmės žmonių, kitų gyvūnų gyvybei, sveikatai ar turtui, nepažeistų kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų“,- pažymėjo R. Matonis.

Nuo šuns apsaugoti laiškininką gali ir tinkamai įrengtos gaunamųjų laiškų dėžutės. Pašto įstatyme numatoma, kad laiškų dėžutės turi būti įrengtos laiškininkams lengvai prieinamose vietose. Individualių namų savininkai laiškų dėžutes turi įrengti prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją, sodininkų bendrijose - prie pagrindinių įvažiavimų į sodų bendriją, įmonėse, įstaigose ar organizacijose - prie pagrindinio įėjimo į pastatą. Lietuvos paštas prašo, kad laiškų dėžutės būtų įrengtos už tvoros - taip, kad šuo nepasiektų laiškininko, pristatančio pašto korespondencijos siuntas ar prenumeruotus spaudos leidinius. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder