Už tai vaikinui skirta 200 eurų bauda.
S.Pernavas tokį sprendimą apskundė Klaipėdos apylinkės teismui, tačiau malonės nesulaukė – skundas netenkintas.
Teismas nusprendė, kad pareigūnai elgėsi teisingai ir paskyrė tinkamą nuobaudą.
S.Pernavas nemalonumų prisidarė praėjusią vasarą, rugpjūčio 16 dieną, per policijos pareigūnų surengtą patikrinimą bare „Flamingas“, kuris anksčiau vadinosi „Laukinių vakarų salūnu“.
Palangos savivaldybė buvo sulaukusi ne vieno skundo, kad čia alkoholio galima įsigyti ir draudžiamu laiku – po pirmos valandos nakties.
Kartą kurorto policininkai bandė naktį nusipirkti alaus, tačiau jiems jo nepardavė. Manyta, kad baro darbuotojai juos atpažino.
Į pagalbą buvo pasitelkti pareigūnai iš Klaipėdos.
Jie po pirmos valandos nuėjo prie baro užsisakyti 0,5 litro talpos bokalą pilstomo „Carlsberg“ 5 laipsnių stiprumo alaus ir jokių perspėjimų, kad alkoholiu jau nebeprekiaujama, neišgirdo.
Buvo atsiskaityta padavus 20 eurų žymėtą banknotą.
Išduotame kasos čekyje buvo nurodyta, kad pirktas nealkoholinis alus.
Lankytojus aptarnavęs barmenu dirbęs buvusio policijos generalinio komisaro sūnus buvo nuvestas į policijos automobilį ir apklaustas, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai surašė įvykio protokolą.
Teisme S.Pernavas aiškino, neva automobilyje pareigūnai naudojo psichologinį spaudimą, siūlė prisipažinti, o tuomet bauda esą sumažės iki 10 eurų. Be to, esą nebuvo tinkamai išaiškintos jo teisės.
Vaikinas teigė, kad tuo metu bare buvo daug žmonių ir darbuotojai buvo pasidalinę darbus. Esą kitas barmenas priėmė pareigūno užsakymą, jam įpylė alaus. Jis pats esą užsakymo nepriėmė, tik dirbo prie kasos aparato. Neva kitas darbuotojas pasakė įmušti į kasą nealkoholinį „Carlsber“.
S.Pernavas teigė nepamenąs, jog pareigūnui būtų įdavęs į rankas bokalą. Be to, vizualiai atskirti, ar alus alkoholinis, ar ne, nėra įmanoma. Jis manė, kad klientai užsisakė nealkoholinio gėrimo, kuris kainuoja tiek pat, kiek ir alkoholinis.
Teisme liudydamas policijos pareigūnas nurodė, kad su kolege nuėjo prie baro. Ten buvo trys darbuotojai, bet jie bendravo su vienu. Jam pasakė, kad nori nusipirkti alaus, jam padavė pinigus ir iš jo gavo grąžos.
Paeigūnai dar bandė nusipipirkti ir stipriųjų gėrimų, bet barmenas, tas, kuris dalyvavo teismo procese, paaiškino, kad po pirmos valandos stiprieji gėrimai neparduodami – galima nusipirkti tik alaus ir sidro.
O nealkoholinio alaus jis jiems net nesiūlęs.
Už alkoholinių gėrimų pardavimą mažmeninės prekybos ir viešojo maitinimo vietose nesilaikant licencijoje nurodytų apribojimų numatyta bauda nuo 200 iki 590 eurų.
S.Pernavui buvo skirta mažiausia bauda.
Pareigūnai teigė, kad tik atlikus visus įvykio formalumus atkreiptas dėmesys į pažeidėjo pavardę.
Jie tikina, kad niekas nebūtų pasikeitę, jei anksčiau būtų sužinota, kad tai – policijos generalinio komisaro sūnus.
Klaipėdos apylinkės teismo nutartį apeliacine tvarka galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.
Rašyti komentarą