Mažametę seksualiai išnaudoję vyrai nuteisti ilgalaikėmis laisvės atėmimo bausmėmis

Mažametę seksualiai išnaudoję vyrai nuteisti ilgalaikėmis laisvės atėmimo bausmėmis

Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė, kad Vaidas Velička, Donatas Astrauskas, Gytas Rauduvė, Romas Redikas seksualiai prievartavo mažametę, todėl visi keturi turės atlikti laisvės atėmimo bausmes ir atlyginti nukentėjusiai mergaitei neturtinę žalą.

Teismas nusprendė perkvalifikuoti trijų vyrų veiksmus iš lytinės aistros tenkinimo su nepilnamete jai neprieštaraujant į seksualinį prievartavimą ir pasikėsinimą išžaginti, o V. Veličkos atveju - dar ir į išžaginimą.

V. Velička turės atlikti 10 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, D. Astrauskas kalės 7 metus ir 6 mėnesius, G. Rauduvė - 7 metus. D. Astrausko atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažinta tai, kad jis prisipažino ir gailėjosi.

Pirmosios instancijos teismo išteisintas R. Redikas penktadienį buvo pripažintas kaltu dėl mažametės seksualinio prievartavimo. Jam paskirta 5 metų laisvės atėmimo bausmė.

Atsižvelgiant į įvairias nusikaltimų padarymo ir kitas aplinkybes bei nuteistųjų asmenybes, jiems skirtos mažesnės negu vidutinės trukmės arba jai artimos laisvės atėmimo bausmės.

Anksčiau D. Astrauskui ir G. Rauduvei buvo skirtas laisvės apribojimas atitinkamai 2 ir 1 metams 4 mėnesiams, o V. Veličkai - laisvės atėmimas 1 metams ir 9 mėnesiams.

Priteistus civilinius ieškinius neturtinei žalai atlyginti Teismas padidino: iš D. Astrausko - nuo 2 896,20 Eur iki 5 800 Eur; iš G. Rauduvės - nuo 1 448,10 Eur iki 2 900 Eur; iš V. Veličkos - nuo 7 240,50 Eur iki 10 140 Eur. Neturtinė žala nukentėjusiajai priteista ir iš kaltu pripažinto R. Rediko - jis turės sumokėti 2320 Eur.

Tokį sprendimą apeliacinės instancijos teismas priėmė nustatęs, kad D. Astrauskas, G. Rauduvė, V. Velička ir R. Redikas tikrai tenkino lytinę aistrą su nukentėjusiąja, pasinaudoję jos bejėgiška būkle dėl mažametystės, D. Astrauskas ir G. Rauduvė kėsinosi ją išžaginti, o V. Velička su mažamete mergaite realiai santykiavo.

Byla dėl mergaitės žaginimo ir seksualinio prievartavimo pradėta jos motinos prašymu. Vyrai teigė manę, kad mergaitė yra pilnametė, nes buvo aktyvi, dėjo skelbimą internete, siūlydavo susitikti ir pan.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis per tris mėnesius gali būti skundžiamas Aukščiausiajam Teismui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder