Neringos Venckienės teismas - be Neringos Venckienės

Neringos Venckienės teismas - be Neringos Venckienės

Penktadienį Teisėjų garbės teismas išnagrinėjo Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės drausmės bylą, iškeltą pernai rugpjūtį dėl teisėjos veiksmų rašant skundus, pareiškimus ir kitus dokumentus brolio Drąsiaus Kedžio vardu.

Drausmės byla buvo iškelta pagal Andriaus Ūso ir Laimutės Stankūnaitės skundus, kuriuose teigiama, kad N. Venckienė savo veiksmais ir pasisakymais visuomenės informavimo priemonėse galimai pažeidžia Teisėjų etikos kodekse minimus pagarbos žmogui, lojalumo valstybei, nešališkumo, nesavanaudiškumo, padorumo ir pavyzdingumo principus.

Teismo posėdyje teisėja N. Venckienė nedalyvavo. Teisme buvo gautas ir pagarsintas teisėjos prašymas posėdį atidėti, kadangi ji šiuo metu atostogauja ir yra išvykusi. Atostogų prašymą teisėja teigia parašiusi dar iki to laiko, kol gavo Teisėjų garbės teismo pareiškimą apie paskirtą posėdžio datą. Taip pat teisėja N. Venckienė prašo sujungti šią drausmės bylą dėl skundų brolio vardu rašymo bei įžeidžiančių, nepagarbių viešų pareiškimų ir kompiuterio dokumentų pavadinimų, su kita teisėjai šių metų sausį iškelta drausmės byla dėl teisėjos išsakytų viešų teisėjo vardą žeminančių ir teismų autoritetui kenkiančių teiginių.

Teisėjų garbės teismas nutarė teisėjos pareikšto prašymo atidėti posėdį netenkinti. Teismo nuomone, kasmetinės atostogos negali būti vertinamos kaip svarbi priežastis, dėl kurios neatvykstama į Teisėjų garbės teismo posėdį. Be to, teisėja prie savo prašymo nepateikė išvykimą patvirtinančių dokumentų. Teismo vertinimu, ne kiekvienas išvykimas yra pateisinama ir rimta priežastis neatvykti į Teisėjų garbės teismo posėdį.

Teismas atmetė ir antrąjį N. Venckienės prašymą dėl drausmės bylų sujungimo. Teisėjai vertino, kad drausmės bylos nesusijusios, teisėjos veiksmai, dėl kurių iškeltos drausmės bylos, yra skirtingi ir padaryti ne tuo pačiu metu. Antroji drausmės byla buvo iškelta tuo metu, kai pirmoji drausmės byla jau buvo nagrinėjama Teisėjų garbės teisme.

Teisėjų garbės teismo sprendimo priėmimas ir skelbimas atidėtas kovo 4-osios.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder