Nuo liepos 1 d. įsigalioja nauja lygtinio paleidimo tvarka
Nuo liepos 1 d. teismai galės nurodyti lygtinai paleidžiamus nuteistuosius bei tuos, kuriems bausmės vykdymas buvo atidėtas, stebėti naudojant elektronines apyrankes.
Nuo sekmadienio įsigaliojus naujam Probacijos įstatymui, lygtinio paleidimo sąlygos bus daug griežtesnės, taip siekiant užtikrinti kuo didesnį visuomenės saugumą. Pretenduoti į lygtinį paleidimą bus galima tik tuo atveju, jei asmuo noriai stengiasi grįžti į visuomeninį gyvenimą, jau atliko didžiąją dalį bausmės ir nekelia grėsmės visuomenei.
Iki šiol teismui siūlyti, kurį asmenį paleisti anksčiau, galėjo tik įkalinimo įstaigų vadovai, be to, nebuvo nustatyta aiškių kriterijų, į ką turi būti atsižvelgiama, todėl buvo palikta atvira landa galimiems neleistiniems susitarimams.
Nuo šiol, kurį asmenį paleisti lygtinai, spręs ir teismui sankcionuoti teiks specialios komisijos, sudarytos iš visuomenės, savivaldybių, vaiko teisių apsaugos tarnybos, asociacijų, religinių bendruomenių, švietimo įstaigų, Kalėjimų departamento, probacijos tarnybų, psichologų atstovų.
Jos atsakingai vertins kiekvieno nuteistojo, kuris pagal įstatymus turi teisę prašyti išeiti į laisvę anksčiau laiko, elgesį įkalinimo įstaigoje bei jo riziką pakartotinai nusikalsti.
Kalėjimų departamentas šią savaitę pasirašė dvejų metų sutartį su elektroninės įrangos tiekėjais dėl 100 elektroninių apyrankių komplektų nuomos ir priežiūros. Per dieną nuteistojo stebėjimas tokios apyrankės pagalba kainuos apie 13 litų.
Statistika rodo, kad pastaruosius metus probacijos įstaigų stebimi asmenys rečiau pažeidžia jiems nustatytus apribojimus, daugiau jų (trečdalis visų stebimųjų) užsiima darbine veikla.
Iš viso šiuo metu Probacijos tarnybų įskaitoje yra 8 tūkst. 100 nuteistųjų. Lietuvoje jų priežiūra rūpinasi Probacijos tarnybos.
Rašyti komentarą