Papasakojo, kas galėjo lemti tragediją Kuršių mariose

Papasakojo, kas galėjo lemti tragediją Kuršių mariose

Antradienį Kuršių mariose apvirtusio laivo įgula - tai 3 Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojai, plaukę į liepos 6 dieną planuojamą nacionalinės ekspedicijos finišą. Deja, vandenyje dingo laivo kapitonas Romaldas Adomavičius. "Tai didžiulė netektis ne tik jūrų muziejui, bet ir visai Lietuvai", - kalbėjo Lietuvos jūrų muziejaus atstovė Nina Puteikienė.

2 žmonės išsigelbėjo, 1 dingo Kuršių mariose po to, kai 13 val. 54 min. Bendrąjame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad Šilutės rajone, Kintų seniūnijoje, ties Ventės kaimu, skęsta laivas.

"Laivo įgula buvo itin patyrusi", - dienraščiui komentavo N. Puteikienė.

Ji pasakojo, kad dingęs laivo kapitonas pats statė laivą dar 2000-aisiais metais, tad jį pažinojo puikiai. Jai buvo sunku patikėti, kad įvyko tokia tragedija.

"Apie nelaimę sužinojome portaluose, kuriuose buvo skelbiama, kad apvirto kateris. Tuomet paskambino vienas darbuotojų, kuris tuo metu jau buvo vežamas medikų į ligoninę, ir jis kalbėjo, kad laivas apvirto, o Romaldas Adomavičius dingo", - pasakojo ji.

Lietuvos jūrų muziejaus atstovė sakė, kad atvyko ir pasieniečiai. Šie teigė, jog Kuršių mariose bangų aukštis - itin didelis. Tai galėjo lemti nelaimę. "Šis laivas - plokčiu dugnu. Ir geras tuo, kad juo galima plaukti seklumose. Tačiau kadangi dugnas plokščias, laivas nėra toks atsparus šoniniam vėjui", - įžvalgomis dalijosi N. Puteikienė.

Ji kalbėjo dar pirmadienį prasilenkusi su R. Adomavičiumi, apie nelaimę niekas nė neįtarė. "Sakau jam: "Romai, prasideda Bonifacijaus atostogos." Jis atsakė: "Taip, cirkus darysim." Kaip smagiai prasilenkėme! Laivo įgula išplaukė vakar", - antradienį sakė N. Puteikienė.

Ji tikino, kad kurėnas turėjo pasiekti Nemuno žiotis ir plaukti prieš srovę iki Kauno. Tačiau antrąją kelionės dieną laivas ėmė skęsti. Pasak liudininkų, virš nelaimės vietos sukosi sraigtasparnis. Gelbėjimo darbus sunkino pučiantis stiprus vėjas. Patikslinta, kad incidentas įvyko tarp Pervalkos ir Preilos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder