Pažeidėjai serga aukos sindromu

Pažeidėjai serga aukos sindromu

Policininkai pastebi, jog vis daugėja atvejų, kai pažeidėjai, sulaikomi pareigūnų, bando vaidinti aukas. Kalbamės su geriausio pareigūno vardą pelniusiu Vilniaus apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos Mobilios kuopos II būrio vyriausiuoju patruliu Rolandu ROMANOVSKIU.

- Kaip dažnai patiriate pažeidėjų provokacijas?

- Situacijų, kai nusikalstamas veikas ar administracinius nusižengimus padarę asmenys bando vaidinti „aukas“, pasitaiko dažnai. Provokuodami jie dažnai prisidengia savo tariama, dažnai klaidingai interpretuota, teise. Pamenu, dirbant viename iš Vilniaus apskrities miestų, stabdomas nestojo automobilis. Vejantis jis per miestą skriejo beveik tris kartus didesniu greičius nei leistina, dėl ko kėlė mirtiną pavojų kitiems eismo dalyviams, sau bei mums. Galiausiai gaudynės baigėsi eismo įvykiu, kurio metu buvo nepataisomai sudaužytas mūsų tarnybinis automobilis. Kadangi abu automobiliai nuskriejo nuo kelio, buvo sulaikytas ir nestojusio automobilio vairuotojas. Sulaikant vairuotoją, šis buvo besipriešinantis išlaipintas ir paguldytas ant žemės. Po kurio laiko buvome kviečiami į teismo posėdį, buvome kaltinami naudoję smurtą prieš vairuotoją bei nepagrįstai ilgą jo laikymą ant žemės. Mūsų atžvilgiu buvo pradėtas ir vidinis tarnybinis patikrinimas. Pasibaigus visiems tyrimams, buvo įrodyta mūsų tiesa.

- Kokiems asmenims kliūva pareigūnų darbas?

- Iš patirties galiu pasakyti, kad dažniausiai provokacijomis užsiima asmenys, kurie traukiami atsakomybėn už administracinius nusižengimus bei šiuos pažeidimus įvykdo ne pirmą kartą. Mano nuomone, dažnas toks asmuo bando tariama teise paveikti policijos pareigūnus, kad šie pasimestų bei vengdami konfliktų tiesiog į pažeidimą pažiūrėtų pro pirštus.

- Kodėl daugėja reiškinių, kai neadekvatūs žmonės filmuoja ir gyvai transliuoja feisbuke savo girtus pasivažinėjimus?

- Tokius vaizdo įrašus teko matyti ir man. Deja, aš nesuprantu tokio elgesio priežasties. Gal tai norėjimas pasirodyti, atkreipti į save dėmesį, gal tai įsitikinimas, kad kai kas yra aukščiau visuomenės normų. O dar keisčiau, kai skaitydamas komentarus po vaizdo įrašais pastebiu, kad kai kurie asmenys tai aukština kaip gėrį.

- Kaip policija jaučiasi dėl to, kai pažeidėjai leidžia sau elgtis kaip nori?

- Kartais tokie asmenų veiksmai demotyvuoja. Pasiduodi mintims, kad tu vienas pasaulio nepakeisi. Tačiau kai atslūgsta emocijos, suprantu - gal viso pasaulio ir nepakeisiu, bet galiu pakeisti pasaulį tam vienam žmogui, kuriam mūsų reikia sunkią akimirką.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder