Policija - už šviesesnę Klaipėdą

Policija - už šviesesnę Klaipėdą

Klaipėdos valdžia garsiau prabyla apie poreikį tamsiuoju paros metu ryškiau apšviesti miestą - prasidėjus ekonomikos sunkmečiui priimtas sprendimas taupyti turėjo du galus - daugiau atseikėti tenka tvarkant vandalų suniokotą turtą.

Trečiadienį miesto meras Vytautas Grubliauskas bei savivaldybės administracijos atstovai susitiko su Klaipėdos apskrities VPK viršininko pavaduotoju Vytautu Kazlausku - siekta išsiaiškinti, ką būtų galima padaryti, kad klaipėdiečiai gyventų saugiau ir tvarkingiau.

Pasak V. Kazlausko, didelį darbą nuveikė greičio matuokliai - ženkliai sumažėjo žuvusiųjų miesto gatvėse. Palankiai vertinama ir miesto vaizdo stebėjimo sistema - vien per tris šių metų mėnesius kameros padėjo nustatyti apie 800 asmenų.

Anot V. Kazlausko, kamerų tinklą būtų galima plėsti, ypač, pavyzdžiui, prie mokyklų.

Taip pat diskutuota, ar nevertėtų bent jau kai kuriose vietose kameras keisti tokiomis, kurios gerai "matytų" ir naktį. Policijos pareigūnų paprašyta pateikti savivaldybei "karščiausių" zonų, kuriose labiausiai reikėtų vaizdo stebėjimo kamerų pagalbos, sąrašą.

Taip pat įvardytas ir poreikis labiau apšviesti miestą. Anot savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės, naktį išjungusi dalį šviestuvų valdžia sutaupė, tačiau viskas grįžta bumerangu. 2010 metais mieste suniokota inventoriaus už 345 tūkst. litų, o tai esantis nemažas skaičius.

Įrengti daugiau vaizdo stebėjimo kamerų mieste arba pakeisti jas gerai "matančiomis" ir naktį kainuotų bent keletą milijonų litų, tačiau kameros, anot V. Kazlausko, apima tik nedidelę dalį miesto. Pareigūno teigimu, pirmiausia geriau būtų naktimis ryškiau apšviesti visą miestą.

Kameros, ryškesnis apšvietimas bei pilietiškesnė visuomenė galėtų padėti kovoti su įvairiausio plauko pažeidėjais, taip pat ir grafiti piešiančiu jaunimu.

Valdininkai taip pat prisiminė, jog buvo geri laikai, kai savivaldybės administracijos specialistai važiuodavo kartu su uniformuotais pareigūnais rytais bei vakarais tikrinti gyvūnų šeimininkų - ar visi jie registruoti ir laikomasi Gyvūnų laikymo mieste taisyklių.

Anot V. Kazlausko, pareigūnai reaguoja į žmonių nusiskundimus dėl šių taisyklių pažeidimų - pernai nubausta apie 40 asmenų, dar didesnė dalis gyvūnų augintojų buvo įspėti.

"Tačiau mūsų prioritetas - reaguoti į pranešimus apie tokius gyvūnus, kurie kelia grėsmę. Policijai svarbiau užtikrinti, kad žmogus nebūtų sumuštas, sužalotas gatvėje, o ne važiuoti ten, kur šuniukas ne vietoje koją pakėlė", - sakė V. Kazlauskas.

Anot jo, Klaipėdos savivaldybė galėtų pasekti kitų savivaldybių pavyzdžiu - priimti į darbą žmonių, kurie kontroliuotų, kaip laikomasi Gyvūnų laikymo taisyklių bei kitų savivaldybės Tarybos priimtų nutarimų, nors nenusišalintų ir policija.

Pareigūnų taip pat prašoma šiltesnėmis dienomis vasarą bent pačiu piko metu pabudėti paplūdimiuose - gelbėtojai žada tam ir patalpas, ir techniką važiuoti pajūriu.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder