Policija įspėja: sukčiai tikrina eurus

Policija įspėja: sukčiai tikrina eurus

Prieš porą metų nuo telefoninių sukčių skaudžiai nukentėję garbingo amžiaus sutuoktiniai iš Klaipėdos antrą kartą ant jų kabliuko neužkibo ir nepatikėjo apie parduotuvėje išleistus netikrus eurus. Pasitelkę į pagalbą policijoje dirbantį jaunesnį kaimyną, patys pensininkai ir sulaikė neva pinigų patikrinti pas juos į namus atvykusį nusikaltėlį.

Užvakar prieš vidurdienį uostamiestyje gyvenančių pensininkų namuose suskambo telefonas. Atsiliepusiai 86 metų moteriai nepažįstamas asmuo prisistatė esąs policininkas ir pradėjo sekti pasaką apie galbūt padirbtus pinigus. „Pareigūnas“ pranešė, neva senolių neseniai parduotuvėje už prekes sumokėti 10 eurų yra netikri. Paklausęs ir sužinojęs, kad pensijas ką tik gavęs klaipėdiečiai namuose turi grynųjų pinigų, jis informavo, jog juos reikia būtinai patikrinti ir tai padarys netrukus atvyksiantis policininkas.

Apie lengvą grobį galvojantis sukčius net nenutuokė, kad sutuoktiniai juo nepatikėjo, nes prieš porą metų jau nukentėjo nuo sukčių. Tada „gelbėdami“ neva avariją padariusį ir kitą žmogų sunkiai sužalojusį sūnų, jie nusikaltėliams atidavė 4 tūkst. litų.

Po mažiau nei valandos į senukų namus atvykusio pinigų patikrinti „pareigūno“ laukė siurprizas. 84 metų klaipėdietis su pasikviestu į pagalbą jaunesniu kaimynu, tikru policijos pareigūnu, sutrikusį ir nesipriešinusį įtariamąjį sulaikė ir perdavė iškviestiems tikriems policininkams.

„Kaimynas nepažįstamąjį pasitiko ir paprašė pažymėjimo, o jis nelabai norėjo duoti ir eiti pas mus. Sakė, kad yra iš pirmojo poskyrio, ir vis garantavo vyrui, jog tai pinigų patikrinimas. Iš pradžių pinigų neprašė, o tik turėjo atvažiuoti patikrinti. Bet kai su antrankiais išvedė, liko nepatikrinęs. Ačiū Dievui, apsaugojo angelas sargas“, - vakar pasakojo sukčių žabangų išvengusi klaipėdietė.

Netoliese gyvenantis gerai teisėsaugininkams žinomas ir ne kartą jau teistas 44 metų Vladislavas A. dviem paroms uždarytas į areštinę. Bus aiškinamasi, ar jis neprisidėjo savaitgalį analogiškai apgaunant 84 metų uostamiesčio gyventoją, iš kurios namų „policininkas“ pabėgo su 235 eurais.

Pajūrio policininkų teigimu, telefoniniai sukčiai nuolat keičia savo taktiką ir prisitaiko prie situacijos. Taip įvedus eurą ir apyvartoje pasirodžius nemažam kiekiui suklastotų banknotų, jie pastaruoju metu žmonėms ėmė meluoti apie jų panaudotus neva netikrus pinigus ir aktyviai „tikrina“ lengvatikių namuose laikomus grynuosius.

Pasak policijos generalinio komisaro Lino Pernavo, vien policija nuo sukčių neapsaugos. Savo turtu turi pasirūpinti ir patys gyventojai.

„Vidaus reikalų ministerija yra pasiūliusi teisės aktų pakeitimų, kurie padėtų apsaugoti nuo tokių nusikaltėlių ir juos lengviau surasti. Tačiau, be jokios abejonės, ir patys žmonės turėtų būti atidesni. Ir ne tik dėl sukčių. Visose gyvenimiškose situacijose atidumas ir atsargumas tik padeda“, - neabejojo L.Pernavas.

Sukčiavimų mastai

Policijos departamento duomenimis, per tris šių metų mėnesius šalyje užregistruoti 1045 sukčiavimai. Tai 25,3 proc. mažiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį (1399). Jau ištirti 779 nusikaltimai (74,5 proc.).

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder