Prasidėjo 16-metę talžiusio Jurbarko politikų sūnaus teismas

Prasidėjo 16-metę talžiusio Jurbarko politikų sūnaus teismas

Tauragės apylinkės teisme ketvirtadienį atversta rezonansinė baudžiamoji byla dėl gegužę Jurbarko rajone sumuštos šešiolikmetės.

Merginą sumušęs ir bandęs ją išžaginti vaikinas tuo metu buvo nepilnametis, tačiau lapkritį jam suėjo 18 metų. Jis kaltę pripažįsta ir gailisi dėl to, ką padarė.

Baudžiamoji byla dėl nepilnametės seksualinio prievartavimo, pasikėsinimo išžaginti ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo nagrinėjama už uždarų durų.

Kaltinimai nepilnamečiui pateikti dėl trijų nusikalstamų veikų, iš kurių dvi – sunkios seksualinio pobūdžio veikos. Viena jų nutrūko pasikėsinimo stadijoje.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pernai gegužės 26-ąją. Incidentas nutiko Jurbarko rajono kaimo turizmo sodyboje, kur linksminosi nepilnamečių jaunuolių kompanija.

Smarkiai sužalota mergina buvo pristatyta į Kauno klinikas, čia jai atlikta žandikaulio operacija, nukentėjusioji ilgai negalėjo kalbėti.

Buvo daug diskutuojama, ar ji sužalota sunkiai, ar vidutiniškai.

„Tyrimo pradžioje buvo iškilęs klausimas dėl merginos sveikatos sutrikdymo. Spręsta tiek dėl fizinės, tiek dėl psichinės sveikatos sutrikdymo.

Vadovaudamiesi teismų praktika teismo medikai patvirtino, kad fizinė sveikata sutrikdyta nesunkiai.

Po seksualinio pobūdžio nusikaltimų padaryta žala mergaitės psichikai, jai nustatytas potrauminis streso sutrikimas. Tai taip pat įvertinta kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas“, – sakė Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis.

Už sunkius nusikaltimus numatyta atsakomybė iki dešimties metų laisvės atėmimo, minimali bausmė – treji metai. Nepilnamečiams bausmė mažinama dvigubai.

Baigiamojoje ikiteisminio proceso stadijoje vaikinas pripažino visus inkriminuotus kaltinimus. Tai jis padarė padarė tik tuomet, kai buvo apklaustos trys dešimtys liudytojų, kurių dauguma – taip pat nepilnamečiai, merginos klasės draugai, atlikus objektų tyrimus, ekspertizę, taip pat apklausus pačią nukentėjusiąją, kurios apklausoje dalyvavo ir įtariamasis.

Po nusikaltimo vaikinui buvo nustatytas daugiau kaip vienos promilės girtumas. Teismo tai gali būti pripažinta sunkinančia aplinkybe.

Po incidento mergina buvo ilgai gydoma ligoninėje, už paslaugas apmokėta iš privalomojo sveikatos draudimo fondo. Ši suma viršijo tris tūkstančius eurų.

Valstybinė ligonių kasa buvo pareiškusi ieškinį žalai atlyginti, tačiau jau ikiteisminio tyrimo stadijoje kaltininkas sutarė su ligonių kasa dėl žalos atlyginimo.

„Įstatymai sudėtingi, yra įvairiausių sąlygų, bet ,vargu, ar būtų galima rasti argumentų atleisti vaikiną nuo baudžiamosios atsakomybės“, – baigus ikiteisminį tyrimą kalbėjo A.Stanislovaitis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder