Ramzio žūties aplinkybes tirs policija

Ramzio žūties aplinkybes tirs policija

Prokuratūra nusprendė, kad ikiteisminį tyrimą dėl Pagėgiuose nušauto pasieniečių tarnybinio šuns atliks ne patys pasieniečiai, bet Tauragės policija.

Tokį spendimą trečiadienį priėmė Tauragės apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Gražvydas Žebelys, pranešė Generalinė prokuratūra.

Tyrimui kaip ir anksčiau vadovaus Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Gintautas Tranelis.

„Prokuratūra visiškai pasitiki Valstybės sienos apsaugos tarnyba kaip nešališka, puikiai dirbančia ikiteisminio tyrimo institucija, o sprendimas pavesti atlikti šį ikiteisminį tyrimą kitai institucijai buvo priimtas, siekiant maksimaliai užtikrinti ikiteisminio tyrimo atlikimo nešališkumą. Valstybės sienos apsaugos tarnyba šioje byloje yra ta institucija, kuriai galimai buvo padaryta žala, todėl ji taip pat yra ir vienintelė, galinti reikšti civilinį ieškinį dėl šuns žūties“, – teigė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Simonas Minkevičius.

Ikiteisminis tyrimas yra pradedamas esant nors minimaliam pagrindui manyti, kad buvo padaryta nusikalstama veika, tad Valstybės sienos apsaugos tarnyba, kaip viena iš ikiteisminio tyrimo institucijų, rugsėjo 27 dieną ikiteisminį tyrimą dėl nušauto šuns pradėjo pati.

Rugsėjo 28 dieną Seimo vicepirmininko „tvarkiečio“ Kęsto Komskio brolis Arvydas Komskis Pagėgių savivaldybėje nušovė VSAT Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardoje tarnavusį belgų aviganį Ramzį.

A.Komskiui pareikšti įtarimai dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu.

K Komskis viešai pranešė norintis, kad ikiteisminį tyrimą dėl jo brolio nušauto VSAT šuns perimtų Generalinė prokuratūra.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder