Rugsėjį - ypatinga policijos priežiūra ir kontrolė
Rugsėjį - ypatinga policijos priežiūra ir kontrolė

Policijos pareigūnai, siekdami, kad prasidėjus naujiems mokslo metams eismo ir kituose įvykiuose nenukentėtų nepilnamečiai, rugsėjį skelbia ne vieną saugaus eismo akciją ir ketina daugiau dėmesio skirti jauniesiems eismo dalyviams.

Pareigūnai vykdys trumpalaikius reidus prie mokyklų. Prieš pamokas ir po jų teisėsaugininkai tikrins transporto priemones, kurias vairuoja mokiniai, tikrins vairuotojo pažymėjimus, kitus būtinus dokumentus, saugos diržų, saugos šalmų naudojimą. Daug dėmesio bus sutelkta į vaikus, važiuojančius dviračiais.

Pareigūnai domėsis, ar vaikai turi atšvaitų, primins jiems šviesą atspindinčių elementų naudojimo svarbą tamsiuoju paros metu. Prie pėsčiųjų perėjų, sankryžose pareigūnai vykdys įvairių transporto priemonių vairuotojų ir jų keleivių elgesio kontrolę.

Pagal galimybes bus organizuojami mokyklinių, taip pat maršrutinių autobusų vairuotojų blaivumo atsitiktiniai patikrinimai.

Rugsėjo 1-16 dienomis policijos pareigūnai budės prie bendrojo lavinimo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų, šalia pėsčiųjų perėjų. Į pagalbą saugiam eismui užtikrinti bus pasitelkti ir policijos rėmėjai, šauliai. Siekiant užtikrinti vežamų automobiliais vaikų saugumą, policijos pareigūnai kontroliuos, kaip yra naudojamos vaikų prisegimo ir saugumo sistemos, specialios kėdutės, ar keleiviai automobilio priekyje ir gale naudoja saugos diržus.

Vykdant prevencinę, šviečiamąją-auklėjamąją veiklą pagal galimybes į pagalbą pareigūnai pasitelks policijos kapelionus, mokiniams organizuos saugaus eismo ir elgesio keliuose pamokas, kitus prevencinio pobūdžio renginius, primins apie atsakomybę už nepilnamečių padarytus teisės pažeidimus, organizuos darbą saugaus eismo klasėse.

Kaip dirbs kelių policija rugsėjo mėnesį:

Rugsėjo 1–2 d. ir 21 d. – vairuotojų blaivumo patikrinimai;

Rugsėjo 1–4 d. ir rugsėjo 26–30 d.– pavojingo ir chuliganiško vairavimo kontrolė;

Rugsėjo 1–7 d. ir rugsėjo 19–25 d. – važiavimo greičio kontrolė,

Rugsėjo 1–11 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų ir vadeliotojų kontrolė.

Rugsėjo 12–18 d. – privalomų saugos priemonių (diržai, šalmai) naudojimo, vaikų vežimo automobiliuose taisyklių laikymosi kontrolė;

Rugsėjo 21 d. – Lietuvos, Latvijos ir Estijos policijos eismo kontrolės prevencinė priemonė kelyje „Via Baltica“, skirta dienai be žūčių Europos keliuose paminėti.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder