Rusijai šnipinėjusiam vyrui – 7 metai nelaisvės

Rusijai šnipinėjusiam vyrui – 7 metai nelaisvės

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas laisvės atėmimo bausme nuteisė Klaipėdoje gyvenantį rusų tautybės Lietuvos Respublikos pilietį. Neviešuose teismo posėdžiuose išnagrinėtoje byloje nustatyta, kad 20152017 m. jis rinko Rusijos Federacijos žvalgybą dominančią informaciją ir ją perdavė šiai organizacijai, t. y. šnipinėjo. Bausmę vyras turės atlikti pataisos namuose. 

Teisiamasis kaltu neprisipažino, nurodė, kad jokių užduočių iš Rusijos Federacijos žvalgybos negavo. Tačiau, pasak teismo, būtent byloje surinkti duomenys patvirtino, jog šis asmuo ne tik gavo užduotį šnipinėti, tačiau, vykdydamas ją, atliko konkrečius šnipinėjimo veiksmus.

„Remiantis  bylos duomenimis, nustatyta, kad Rusijos Federacijos žvalgybą domino visa informacija, iš kurios būtų galima gauti duomenų apie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijoje esančius Lietuvos strateginius objektus. Byloje nustatyta, kad šią informaciją Rusijos Federacijos žvalgybos organizacija iš nuteisto asmens ir gavo“, paskelbęs apkaltinamąjį nuosprendį jo priėmimo motyvus aiškino Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Dalius Jocys.

Teismas įvertino tai, kad teisiamo asmens atsakomybę sunkinančių ir lengvinančių aplinkybių byloje nenustatyta, jis anksčiau nebuvo teistas, ir skyrė šiek tiek mažesnę už sankcijos vidurkį laisvės atėmimo bausmę. Teismas taip pat atsižvelgė ir į tai, kad užduotyse minimi asmenys, bylos duomenimis, nebuvo užverbuoti.

Nuosprendį galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder