Rusijoje sulaikytas Romas Zamolskis

Rusijoje sulaikytas Romas Zamolskis

Rusijoje sulaikytas vienas ieškomiausių Lietuvos nusikaltėlių Romas Zamolskis. Septyniomis žmogžudystėmis įtariamas 44 metų vyras sulaikytas Jekaterinburge. Pirminiais duomenimis, per sulaikymą jis buvo sužeistas.

Nusikaltėlis iš Lietuvos buvo sulaikytas praėjusią savaitę vienoje iš miesto gatvių, pranešė Rusijos laikraštis „Kommersant“.

„Gavome operatyvinės informacijos, kad šis nusikaltėlis pasirodys mūsų mieste, ir mes tinkamai pasirengėme jį sulaikyti“, - laikraštis cituoja neįvardytą Sverdlovsko srities teisėsaugos pareigūną.

Teisėsauga turėjo duomenų, kad R.Zamolskis vyks automobiliu. Sulaikymo metu mašinoje jis buvo ne vienas - su žmona ir mažu vaiku. Anot laikraščio, pareigūnams pavyko vyrą išvilioti iš automobilio, bet supratęs, kad įkliuvo R.Zamolskis esą išsitraukė peilį ir juo puolė pareigūną. Sulaikyti jį pavyko tik sužeidus pistoletu.

Pirminiais duomenimis, R.Zamolskis nuvežtas į ligoninės reanimaciją.

Rusijos spaudos teigimu, lietuvis buvo pasikeitęs vardą, pavardę ir net turėjo naują pravardę. Į Uralą jis atvyko esą 2002 metais su bendru Jurijumi Jelpanovu, su kuriuo susipažino Karaliaučiuje. J.Jelpanovas kilęs iš Sverdlovsko srities, vadovavo nusikaltėlių grupuotei. 2011 metais jis buvo sulaikytas ir nuteistas 14 metų. Po to R.Zamolskis kurį laiką buvo dingęs iš teisėsaugos akiračio.

R.Zamolskis įtariamas nusikaltimus daręs ir Rusijoje. Jis įtariamas ginkluotais plėšimais, ginklų pagrobimu, dalyvavimu užgrobiant verslo įmones. Įtariama, kad lietuvis Urale galėjo įvykdyti ir žmogžudysčių.

Interpolas dar prieš ketverius metus interneto svetainėje paskelbė ieškomiausių nusikaltėlių sąrašą, į kurį įtrauktas ir R.Zamolskis.

Lietuva prašys Rusijos išduoti R. Zamolskį

Lietuva gavo pranešimą apie Rusijoje sulaikytą žudiką Romą Zamolskį ir prašys jį išduoti, teigė Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė.

"Vakar (antradienį. - ELTA) yra gautas iš kriminalinės policijos biuro pranešimas apie R. Zamolskio sulaikymą Rusijoje, ir toliau prokurorai rengs dokumentus ekstradicijos procedūrai pradėti", - naujienų agentūrai ELTA sakė R. Stundienė.

R.Zamolskis naudojosi suklastotu lietuvišku pasu

Rusijoje sulaikytas vienas iš ieškomiausių Lietuvos nusikaltėlių Romas Zamolskis naudojosi suklastotu lietuvišku pasu, jis taip pat turėjo Rusijos pasą, trečiadienį pranešė laikinasis policijos generalinis komisaras Algirdas Stončaitis.

Paaiškėjo, kad sulaikyti ir išaiškinti R.Zamolskį padėjo jo dalyvavimas plėšime.

Pasak A.Stončaičio, dėl kovą Rusijoje įvykdyto plėšimo teisėsauga surado apie penkiolika pirštų atspaudų. Lietuvos kriminalistinių tyrimo centro specialistai nustatė, kad keturi pirštų atspaudai priklauso R.Zamolskiui.

„Buvo bendradarbiaujama ir ruošiamasi sulaikymui, kurį laiką informacijos neplatinome. Šis sulaikymas rodo, kad šiame globaliame pasaulyje teisėsaugos institucijų bendradarbiavimas yra gero darbo garantas“, - spaudos konferencijoje sakė A.Stončaitis.

Nuo Lietuvos teisėsaugos R.Zamolskis paspruko 2001 metais per įkaitų vadavimo operaciją Panevėžyje. Jis su 25 metų Virginijumi Savickiu apšaudė juos persekiojusius policijos pareigūnus. Sužeistam R.Zamolskiui pavyko pasprukti nuo pareigūnų. V.Savickis buvo nukautas.

Abu nusikaltėliai anksčiau buvo pripažinti psichikos ligoniais. Jie įtariami nužudę tris žmones Kaune ir pasikėsinę į policijos pareigūnus Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje. Taip pat manoma, kad šie nusikaltėliai Vilniuje prie parduotuvės „Maxima bazė“ sužeidė Lietuvos žemės ūkio inkasatorių ir pagrobė apie 70 tūkst. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder