Sulaikydami kontrabandinius rūkalus pasieniečiai panaudojo ginklą

Sulaikydami kontrabandinius rūkalus pasieniečiai panaudojo ginklą

Pasieniečiai šūviais stabdė automobilio „Opel Astra“ vairuotoją, kuris, įtariama, lydėdamas cigaretes gabenusį visureigį blokavo pareigūnams kelią. Vėliau prie šio likimo valiai kontrabandininkų palikto automobilio pasieniečiai aptiko daugiau kaip 23 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų.

Praėjusio penktadienio naktį kelių Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) padalinių kriminalistai netoli Druskininkų savivaldybės Drapalių kaimo esančiame miške susekė automobilį „Mitsubishi Pajero“. Įtarta, kad juo galėjo būti gabenamas nelegalus krovinys. 

Persekiojimo metu pasieniečių tarnybiniam automobiliui kelią blokuoti pradėjo „Opel Astra“. Jo vairuotojas tamsoje neleido VSAT pareigūnams vytis „Mitsubishi Pajero“ siaurame miško keliuke ir nepakluso jų reikalavimams. Tuomet vienas pasienietis iš tarnybinio pistoleto į orą paleido tris įspėjamuosius šūvius. Tai paveikė „Opel Astra“ vairuotoją, kuris sustojo. Paaiškėjo, kad mašiną vairavo 40-metis Druskininkų savivaldybės gyventojas.

Pasieniečiai pradėjo sprukusio „Mitsubishi Pajero“ paiešką. Kaip vėliau paaiškėjo, jis mišku važiavo kelių metrų pločio iškirsta juosta, skirta apsaugoti miško kvartalus nuo gaisro. 

„Mitsubishi Pajero“ VSAT pareigūnai miško proskynoje aptiko už maždaug 5 kilometrų nuo stabdymo vietos. Šalia visureigio krūmuose buvo 23 100 pakelių cigarečių su Baltarusijos akcizo ženklais. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais yra apie 66,5 tūkst. eurų. Sprukę kontrabandininkai šioje vietoje, matyt, bandė atsikratyti krovinio ir planavo toliau sprukti tuščiu „Mitsubishi Pajero“, tačiau dėl kažkokių priežasčių tai padarė pėsčiomis.

Sulaikytas, įtariama, „Mitsubishi Pajero“ lydėjęs ir kelią pasieniečiams blokavęs Druskininkų savivaldybės gyventojas buvo uždarytas į areštinę. Po dviejų parų jis buvo paleistas skyrus kardomąją priemonę rašytinį pasižadėjimą neišvykti. 

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų. 

Sidebar placeholder