Sulaikytas įtariamas mažamečių prievartautojas

Sulaikytas įtariamas mažamečių prievartautojas

Kaune pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vaikų seksualinio išnaudojimo. Dėl tokio nusikaltimo pirmadienio vakarą 48 valandoms sulaikytas įtariamas vyras. Pareigūnai kreipsis į teismą, kad sulaikytajam būtų skirta kardomoji priemonė - suėmimas maksimaliam terminui, pranešta antradienį Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate surengtoje spaudos konferencijoje. Anot Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Dariaus Žukausko, situacija - neeilinė. Tai patvirtino ir Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

"Byla šiandien yra neeilinė, nes kalbame apie ne vieną seksualiai prievartautą mažametį ir nepilnametį asmenį, - teigė vyriausiasis prokuroras, netikslindamas, kiek konkrečiai yra nukentėjusiųjų bei kokio jie amžiaus. - Esu sudaręs prokurorų grupę ir pavedęs keliems prokurorams organizuoti šį tyrimą". 

Spaudos konferencijoje minėta, kad išskirtiniame tyrime, kai aiškinamasi dėl nusikaltimo, kur nukentėjusieji - ne vienas seksualiai išnaudotas mažametis ir vyresnis asmuo, pareigūnams teko ieškoti psichologų, galinčių užtikrinti vaiko teises baudžiamajame procese.

"Kai vienu metu yra keli nukentėjusieji, teko kreiptis net penkiais adresais ieškant psichologų. Jų turime, tačiau nepakankamai", - situaciją apibūdino D. Valkavičius. Jis pridūrė neabejojantis, kad pranešimą apie galimą nusikaltimą policija gavo dėl šiomis dienomis padidėjusio visuomenės jautrumo smurtui prieš vaikus, dėl išaugusio rūpesčio kuo geresne vaikų apsauga. 

Pareigūnai ragina visuomenę išlikti jautrią ir neabejingą labiausiai pažeidžiamai jos daliai - vaikams. "Neturi likti tokių paaiškinimų: žinojau, tačiau bijojau pranešti", - pabrėžė Kauno apskrities policijos viršininkas D. Žukauskas.

Kauno apskrities VPK atstovė Odeta Vaitkevičienė patikslino, kad įtariamam seksualiniu mažamečio išnaudojimo asmeniui gresia laisvės atėmimas iki trylikos metų.

Tyrimą kontroliuoja ir organizuoja Kauno apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Pareigūnai ragina gyventojus ir toliau aktyviai pranešti apie nusikalstamas veikas tiek bendruoju pagalbos telefonu 112, tiek informuojant policijos ar prokuratūros atstovus.

Lietuvos generalinio prokuroro nurodymu, bus patikrintos visos su vaikais susijusios pastarojo meto bylos, primena ELTA. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder