Supykęs verslininkas kreipėsi į teismą - jo nepriima į medžiotojų būrelį!

Supykęs verslininkas kreipėsi į teismą - jo nepriima į medžiotojų būrelį!

Privataus kapitalo bendrovei „Litnaglis“ vadovaujantis plungiškis Mindaugas Bondauskis kovo 13 dieną teisme „susirėmė“ su Kulių medžiotojų būreliu ir jo pirmininku Alvydu Vengaliu. Viskas dėl to, kad verslininkas nepriimamas į būrelio narius. Nors garsiai nesakoma, bet panašu, kad vinių įmonės savininkas jiems yra tapęs „persona non grata“...

Neeilinės civilinės bylos – dėl įpareigojimo priimti į medžiotojų būrelio narius – ketvirtadienio popietę ėmėsi Plungės rajono apylinkės teismo pirmininkas Vaidas Gasiūnas. Ieškovas M. Bondauskis atvyko lydimas advokato padėjėjo Vladimiro Tiurino, o už atsakovus A. Vengalį ir Kulių medžiotojų būrelį kalbėjo uostamiesčio advokatas Raimondas Simonavičius.

Parengiamasis posėdis prasidėjo nuo teisėjo klausimo, gal šalys jau išsprendė klausimą taikiai.

„Nuo 2012-ųjų bandau įstoti į šį būrelį, nuolat palaikau ryšį su pirmininku A. Vengaliu, tris kartus buvau jų susirinkime, ėjau visais įmanomais keliais, bet supratau, kad iš antros pusės nėra jokio geranoriškumo, todėl buvau priverstas kreiptis į teismą“, – dėstė verslininkas.

„Nė vienam asmeniui būrelis nedaro išimčių. Yra patvirtinti įstatai, jais būrelis vadovaujasi. Kai ieškovas įvykdys visus priėmimo tvarkos reikalavimus, tada ir bus priimtas“, – atsakė R. Simonavičius.

M. Bondauskis sakė turįs medžiotojo bilietą ir esąs kito Plungės rajone veikiančio medžiotojų klubo „Simsonas“ narys, bet tai jam nedraudžia tapti ir Kulių medžiotojų būrelio nariu. Tokią teisę esą užtikrina Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymas.

Tarp kitko, klubas „Simsonas“ prieš keletą mėnesių kreipėsi į Savivaldybės komisiją dėl medžioklės plotų vienetų sudarymo ir jų ribų pakeitimo. Priimtas nutarimas iš kuliškių būrelio atimti ir „Simsonui“ pridėti 320 hektarų. Suprantama, Kulių medžiotojų būrelio tai tikrai nenudžiugino...

Verslininkas minėjo turįs nemažai žemės sklypų būrelio medžiojamame plote – Blidakių, Čiuželių, Šiemulių kaimuose. Pabrėžė, kad pagal Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymą jis, kaip privačios žemės sklypo savininkas ir turintis medžiotojo bilietą, turi teisę kartu su medžioklės plotų naudotojais medžioti savo sklypuose. „Noriu pasistatyti bokštelį ir medžioti savo žemėse! Varžomos mano kaip savininko teisės ir nepaisoma įstatymų! Tie jų nauji įstatai, su kuriais net negalėjau susipažinti, – tai dirbtinės kliūtys, kad aš nebūčiau priimtas!“ – piktinosi M. Bondauskis.

Pagal būrelio įstatus, priimtus šių metų sausį, verslininkui reikėtų gauti trijų medžiotojų rekomendacijas. Ieškovas sakė esąs įsitikinęs, kad tokių rekomendacijų jam Kulių medžiotojai iš principo nerašys. „Negaliu medžioti savo žemėse – turiu rinkti kažkokias rekomendacijas!?“ – niršo jis.

M. Bondauskis tvirtino, jog Kulių medžiotojų būrelio vidaus taisyklės kertasi su Asociacijų įstatymu, todėl turinčios būti panaikintos. Taip pat pagrasino, kad svarsto galimybę prašyti teismo imtis laikinųjų priemonių dėl medžioklės leidimų sustabdymo. Jis pagal tam tikrus punktus turi teisę uždrausti medžioti jam priklausančioje žemėje.

Atsakovų advokatas R. Simonavičius teigė, kad Kulių medžiotojų būrelio įstatai buvo pasenę, todėl juos reikėjo keisti. Teisininko teigimu, įstatai Medžioklės įstatymui neprieštarauja. „Taip, žemės savininkas gali tapti būrelio nariu, bet turi prisiimti teises ir pareigas. Būrelis tikrai nesudarys išskirtinių sąlygų kažkokiam piliečiui X. Jis pats nusistatė, kad negaus rekomendacijų, nors net neprašė. Jokių dirbtinių kliūčių tikrai nėra!“ – savo pozicijos laikėsi atsakovai.

Beje, Kulių medžiotojų būrelio valdyba M. Bondauskiui svečių teisėmis yra suteikusi galimybę medžioti jų plotuose kartą per savaitę, bet verslininko toks „geranoriškumas“ netenkina. Teisėjas siūlė kuliškiams pasvarstyti, gal vietoje vieno karto leistų medžioti kokius tris kartus? Gal iki teismo sprendimo taip būtų visiems ramiau...

Kito parengiamojo posėdžio metu jau ketinama pereiti į bylos nagrinėjimą iš esmės.

Sidebar placeholder