Teisėja nusprendė, kad "Kuvalda" kaltas

Teisėja nusprendė, kad "Kuvalda" kaltas

Sostinės picerijoje su draugais siautėjęs ir policijos patreigūnams pasipriešinęs daugkartinis kikbokso pasaulio čempionas Sergejus Maslobojevas, pravarde Kuvalda, mano, kad jo veiksmai viešoje vietoje neturėtų būti traktuojami kaip nusikaltimai. „Nereikalingas man teistumas“, – sakė jis.

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį paskelbė nuosprendį, kuriuo garsų sportininką pripažino kaltu ne tik dėl viešosios tvarkos pažeidimo, bet ir pasipriešinimo tarnybines pareigas atlikusiems pareigūnams.

Teisėja Ieva Gavelytė-Kalytienė nusprendė, kad bausmės tikslai bus pasiekti anksčiau neteistam S. Maslobojevui paskiriant ne su laisvės atėmimu susijusią sankciją – nuteistasis per šešis mėnesius į valstybės biudžetą privalės sumokėti 28 MGL dydžio (3 640 Lt) baudą.

Sergejus Maslobojevas su drauge. DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)


Teisėja Ieva Gavelytė-Kalytienė.

Tuo metu dar agresyviau viešoje vietoje elgęsis S. Maslobojevo draugas Vladimiras Marcinkevičius už tas pačias nusikalstamas veikas gavo 38 MGL dydžio (4 940 Lt) baudą.

Šioje byloje buvo teisiamas ir vilnietis Andrius Šipaila – nors teismas konstatavo, kad jis pasipriešino policijos pareigūnams, tačiau nusprendė bylą nutraukti ir atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Teismas taip pat mano, kad A. Šipailos veiksmai picerijoje nėra verti baudžiamosios bylos – jį galima bausti už nedidelį chuliganizmą administracine tvarka.

Nuosprendį paskelbusi teisėja taip pat nutarė, kad picerijoje iš administratorės išsityčiojęs S. Maslobojevas jai turės sumokėti 800 Lt neturtinės žalos atlyginimą. Be to, boksininkas su V. Marcinkevičiumi taip pat turės atlyginti žalą ir picerijoje sumuštam apsaugininkui – jam priteisti 2 tūkst. Lt.

V. Marcinkevičius picerijos barmenui taip pat privalės sumokėti tūkstantį litų.

Šis teismo nuosprendis dar negalutinis – jį bus galima skųsti apeliacine tvarka. S. Maslobojevas šia teise pasinaudos, tačiau ne dėl to, kad reikės nukentėjusiesiems bei valstybei mokėti pinigus.

„Ne piniguose esmė, bet dėl to, kad nenoriu, jog visi galvotų, kad kaltinimai yra pagrįsti – kas liečia mano kolegą, apsaugininkas ruošėsi jam smūgiuoti, aš jį tiesiog atitraukiau, draugui padėjau atsistoti ir išeiti, o jie sako, kad jam smogiau, – po nuosprendžio paskelbimo sakė S. Maslobojevas. – Jeigu būčiau smogęs, tikrai nebūtų nežymus sveikatos sutrikdymas. Nežinau, kur logika – nesąmonė, manau, skųsime aukštesniam teismui, man tas teistumas nereikalingas. Ir iš viso aš nemėgstu būti šmeižiamas nebūtais dalykais, nes ką padariau, tai pasikarščiavau, kai mane negražiai pavadino, aš pasakiau administratorei čiuožk, dėl to atsiprašiau, buvau kaltas, o dėl to apsaugos darbuotojo – nesąmonė, šmeižtas“.

Boksininkas teigė, kad tą dieną buvo išgėręs vos pora bokalų alaus, todėl nesutinka, jog nusikalstamas veikas padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio: „Man buvo nustatyta 0,3 prom.“, – sakė jis.

Paklaustas, kaip teistumas gali pakenkti jo, kaip sportininko tolesnei karjerai, S. Maslobojevas nesiryžo atsakyti: „Kol kas nenoriu nieko sakyti, manau, reikės eiti toliau, nes man tas teistumas nereikalingas“.

Bylos duomenimis, S. Maslobojevas su savo draugais į konfliktą sostinės „Charlie“ picerijoje įsivėlė dar 2012-ųjų birželio 18-ąją – boksinininkas picerijos administratorę, kuri priėjusi prie vyrų staliuko norėjo paimti jų atsineštus savo alkoholinius gėrimus, iškeikė įvairiais necenzūriniais žodžiais ir apipylė alumi.

Tuo metu V. Marcinkevičius nulėkė prie baro, trenkė kumščiu čia dirbusiam barmenui į veidą, o paskui nulėkė į virtuvę, kur barmeną grasino nužudyti. Konfliktuojančių vyrų nepavyko nuraminti ir apsaugininkui – jam buvo suduoti mažiausiai trys smūgiai, o kai jis nugriuvo – dar ne mažiau du kartus į jį spirta iš kojos.

Teismas konstatavo, kad apsaugininką sumušė ir S. Maslobojevas.

Kai į restoraną atvyko policijos pareigūnai, vyrai nesiliovė ir toliau siautėjo – policininkams teko panaudoti ašarines dujas, be to, jie grasino, kad bus priversti panaudoti elektrošoką, jeigu šie nesiliaus.

Po šio įvykio visa trijulė buvo nuvežta į policijos komisariatą, kur areštinėje praleido parą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder