Teisėsauga pagaliau baigė brendžio dėžutės bylą

Teisėsauga pagaliau baigė brendžio dėžutės bylą

Teisėsauga ketvirtadienį pranešė baigusi ikiteisminį tyrimą dėl vieno didžiausių verslo koncernų Lietuvoje „MG Baltic“ ir dviejų partijų – Liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos – politinės korupcijos.

Teismui byla bus perduota, kai įtariamieji ir jų advokatai bus supažindinti su tyrimo medžiaga.

Šioje byloje įtarimai pareikšti trims juridiniams asmenims – Liberalų sąjūdžiui, Darbo partijai bei koncernui „MG Baltic“, taip pat fiziniams asmenims – eksliberalams Eligijui Masiuliui, Seimo nariui Gintarui Steponavičiui, Šarūnui Gustainiui, buvusiam „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui ir „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui.

Darbo partijai įtarimai pareikšti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė ar tarėsi dėl kyšių su „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis yra įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, buvusiam šios partijos vicepirmininkui G. Steponavičiui pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu, buvusiam Vilniaus miesto tarybos nariui Š. Gustainiui – kyšininkavimu. Buvęs Darbo partijos vadovas eksparlamentaras Vytautas Gapšys įtariamas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, tuo tarpu R. Kurlianskis įtariamas dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.

Daugelis įtariamų politikų vykstant tyrimui pasitraukė iš užimamų pareigų. E. Masiulis paskelbė pasitraukiantis iš Liberalų sąjūdžio pirmininko pareigų tą pačią dieną, kai teisėsauga jo darbo vietoje, namuose, automobilyje ir partijos būstinėje atliko kratas.

Tuo tarpu Š. Gustainis iš partijos buvo pašalintas, jam dar net netapus įtariamuoju, politikas taip pat pasitraukė iš pareigų Vilniaus miesto savivaldybės taryboje. G. Steponavičius pasitraukė iš partijos, tačiau liko Seime, o V. Gapšys atsisakė parlamentaro mandato, Seimui nagrinėjant prokuratūros prašymą panaikinti jo teisinę neliečiamybę.

Visi įtariamieji savo kaltę neigia. Apie ikiteisminio tyrimo pabaigą prokuratūra paskelbė pasibaigus darbo dienai.

Šią savaitę R. Kurlianskis paskelbė taip pat paliekantis „MG Baltic“. Koncernas pranešė ketinantis už neskelbiamą sumą išpirkti R. Kurlianskio valdomas 2,34 proc. „MG Baltic Investment“ akcijų, po sandorio jis pasitrauks iš visų pareigų koncerne.

Vykstant ikiteisminiam tyrimui, kaip specialieji liudytojai buvo apklausti „MG Baltic“ prezidentas ir savininkas Darius Mockus, valdybos narys Romanas Raulynaitis. Šis statusas reiškia, kad teisėsaugai šie žmonės liudijo apie savo veiksmus, tačiau pareigūnams pritrūko duomenų paskelbti juos įtariamaisiais.

Teisėsauga ketvirtadienį taip pat pranešė perdavusi naujos informacijos dėl galbūt neteisėto Liberalų sąjūdžio Seimo rinkimų kampanijos finansavimo. Anot teisėsaugos, nustatyta, jog liberalų pernykštė rinkimų kampanija iš dalies buvo finansuota iš „Laisvės studijų centro“ lėšų. Tarp šios viešosios įstaigos steigėjų – E. Masiulis ir G. Steponavičius.

Pareigūnai šiemet jau buvo perdavę VRK nagrinėti informaciją įtariant, kad liberalų kampanija neteisėtai galėjo būti finansuojama per Taikomosios politikos instituto surengtus mokymus partiečiams. Šiurkštų įstatymų pažeidimą konstatavusi komisija atėmė iš partijos pusmečio valstybės dotaciją – beveik 400 tūkst. eurų. Taikomosios politikos instituto steigėjas buvo Š. Gustainis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder