Teismas mažametės žagintoją nuteisė 9 metų kalėjimu

Teismas mažametės žagintoją nuteisė 9 metų kalėjimu

Šiaulių apygardos teismas 29-erių metų Plungės rajono gyventoją pripažino kaltu dėl mažametės išžaginimo ir skyrė 9 metų laisvės atėmimą bei nukentėjusiajai priteisė 10 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti. Prievartautojas už išžaginimą anksčiau jau buvo teistas du kartus.

Teismas pranešė, kad nusikaltimas padarytas pernai spalio 18-osios vakarą Telšių rajone, kai čia gyvenanti mažametė pamiškės keliu iš mokyklos ėjo namo.

Kaip vėliau ikiteisminio tyrimo metu teigė pati nukentėjusioji, tą vakarą eidama vis atsigręždavo ir pažiūrėdavo, ar niekas neina iš paskos. Lipdama į paskutinę įkalnę mergaitė pajuto, kad kažkas iš už nugaros ranka apkabino jos kaklą ir ėmė tempti per pakelės griovį į mišką. Užpuoliko veido mergaitė teigė nemačiusi, tempiama mėgino ištrūkti, kabinosi į krūmus. Per grumtynes nukentėjusioji užpuolikui įkando į pirštą, po akimirkos jai pavyko ištrūkti, bet vėl buvo pavyta.

Nutempęs į mišką vyriškis aukai liepė gultis ant žemės. Neturėdama galimybės priešintis ir bijodama grasinimų trylikametė turėjo paklusti. Apklausiama po įvykio mažametė teigė, kad per aktą vyras jai spjaudė į veidą. Prievartautojas savo aukos nemušė, nepaėmė jos telefono. Prievartautojas pasitenkinęs nuėjo savais keliais, prigrasino, kad mergaitė niekam nesiskųstų, nes tada sulauks pašaipų.

Parbėgusi namo nukentėjusioji iš karto paskambino mamai, kuri apie nusikaltimą pranešė policijai.

Pareigūnai V. R. automobiliu pasivijo einantį tuo pačiu keliu. Iš pradžių paragintas sustoti V. R. nepakluso. Į orą buvo paleistas perspėjamasis šūvis ir tada pavytas vyras buvo surakintas antrankiais.

V. R. savo kaltės teisme neneigė, prisipažino, jog eidamas keliu pamatė merginą, kuriai galėję būti apie 15 metų. Vyras sakė, jog buvo susijaudinęs ir nutarė lytiškai su ja pasantykiauti.

Išnagrinėjęs bylą teismas konstatavo, kad nusikaltimas įrodytas, o V. R. atsakomybę lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Teismas taip pat pažymėjo, kad nusikaltimo metu nukentėjusiajai nebuvo padaryta sunkesnių fizinių sužalojimų ar žymesnių psichikos sveikatos pakitimų, todėl skirdamas bausmę teismas vadovavosi bendraisiais teisingumo, protingumo ir proporcingumo principais.

Bausmės paskirtis yra ne tik nubausti asmenį už padarytas nusikalstamas veikas, bet ir paveikti jį, kad ateityje laikytųsi įstatymų. 

V. R. už išžaginimą anksčiau teistas jau du kartus, teistumas neišnykęs, įstatymu numatyta tvarka nepanaikintas.

Teismas V. R. už mažametės išžaginimą paskyrė 9 metų laisvės atėmimą, nukentėjusiajai priteista 10 tūkst. litų neturtinė žala. Šis nuosprendis dar gali būti apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Sidebar placeholder