Už muitinės inspektoriui bruktą kyšį pradėtas ikiteisminis tyrimas

Už muitinės inspektoriui bruktą kyšį pradėtas ikiteisminis tyrimas

Alkoholio kontrabandą gabenusiai Lietuvos pilietei, brukte brukusiai Vilniaus teritorinės muitinės inspektoriui kyšį, iškelta baudžiamoji byla.

Savaitgalį 60-metė pilietė L.G. kaip keleivė vykusi lengvuoju "Volkswagen" automobiliu, Medininkų kelio posto pareigūnams teigė, kad neveža prekių, kurias reikėtų deklaruoti muitinei.

Kilus įtarimui, buvo atliktas automobilio detalus muitinis patikrinimas, kurio metu mašinos salone, bagažinės skyriuje tarp asmeninių daiktų, buvo aptiktos slėptos akcizinės prekės - 13 butelių alkoholinių gėrimų įvairiais pavadinimais. Akcizinių prekių vertė - 80 eurų.

Išaiškėjus melui, čia pat, transporto tikrinimo aikštelėje, lietuvė sugalvojo nuo atsakomybės už surastas kontrabandines prekes išsisukti ir ėmė muitinės pareigūną kalbinti "susitarti". Muitininkas į jokias tokio pobūdžio kalbas nesileido ir moterį įspėjo, kad už tokius siūlymus gresia baudžiamoji atsakomybė.

Tačiau L.G. išliko atkakli ir siūlymus "tartis" palydėjo neteisėti jos veiksmai - muitinės pareigūnui į kelnių kišenę ji įbruko 20 eurų.

Už siekį papirkti muitinės inspektorių Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas, jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Moteriai surašytas ir Administracinio teisės pažeidimo protokolas už akcizinių prekių gabenimą kontrabandos būdu.

Pasak Vilniaus teritorinės muitinės pranešimo, dėl bandymo papirkti muitinės pareigūną šiemet jau pradėti 28 ikiteisminiai tyrimai. Vien rugpjūčio mėnesį muitinės pareigūnai užfiksavo 39 neteisėtus pinigų siūlymo atvejus, iš jų 4 atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl pareigūnų papirkimo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder