Vadovas pasisavino daugiau nei trečdalį milijono litų

Vadovas pasisavino daugiau nei trečdalį milijono litų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą dėl 55-erių metų direktoriaus R. J., pasisavinusio vadovaujamos įmonės turtą. Įtariama, kad iš uostamiesčio statybų bendrovės per pusantrų metų buvo pasisavinta daugiau nei 330 tūkst. litų. Baigtą ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Tyrimo metu nustatyta, kad Klaipėdoje ir aplinkiniuose rajonuose įvairius statybos darbus atlikusios statybos bendrovės vadovas, naudodamas banko kortelę, per pusantrų metų grynaisiais pinigais paėmė daugiau nei 580 tūkst. litų bendrovės lėšų. Užfiksuota, kad dalį lėšų – daugiau nei 240 tūkst. litų – bendrovės direktorius išleido atsiskaitydamas už pirktas statybines medžiagas, kurias panaudojo turėtiems statybų objektams Klaipėdoje, Palangoje, Šilalėje ir kituose Žemaitijos miesteliuose pastatyti ar įrengti. Išleisdamas šią sumą pinigų bendrovės direktorius pateikė bendrovės buhalterijai atitinkamus apskaitos dokumentus ir pagrindė jų panaudojimą.

Tęsiant tyrimą išaiškėjo, kad klaipėdietis bendrovės kasoje jautėsi kaip savo kišenėje – pinigus banko kortele grynino gana dažnai, o sumos svyruodavo nuo 100 iki 20 000 litų. FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai, bendradarbiaudami su VMI specialistais, atskleidė, kad išleidęs daugiau nei 330 tūkst. litų, bendrovės direktorius nepateikė jokių apskaitos dokumentų bendrovei ir pinigų į bendrovės kasą nesugrąžino. Įtariama, kad bendrovės vadovas pasisavino daugiau nei trečdalį milijono litų.

Tyrimo metu didelės vertės turto pasisavinimu įtariamas 55-erių metų klaipėdietis porą metų slapstėsi nuo teisėsaugos pareigūnų, jam buvo paskelbta paieška. Ji buvo nutraukta tuomet, kai įtariamasis pats sugrįžo iš Kazachstano.

Sidebar placeholder