Vagys vairuotojus skriaudė rečiau
Vagys vairuotojus skriaudė rečiau

Nors praėjusių metų pabaigoje ilgapirščiai Klaipėdoje pavogė keletą BMW automobilių daugiafunkcių vairų, policija to tendencingais atvejais nevadino. Apskritai praėjusiais metais Lietuvoje buvo užfiksuota mažiau tokių ir panašių vagysčių nei 2016 metais.

Pasak Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos viršininko Zigmo Turskio, uostamiestyje konkrečių automobilių dalių vagysčių pasitaiko itin retai.

Jis iš praėjusių metų pirmos pusės išskyrė atvejus, kai vagys pavogė keleto automobilių priekinius žibintus ir multimediją. Nusikaltėliai buvo sulaikyti.

"Stebime situaciją. Dabar pasitaikė keletas atvejų, kai vogė vairus. Kiek man žinoma - vienu atveju BMW vairai buvo pavogti asmenims praėjus pro gretimus kiemus. Keliamos įvairios versijos - ar tai vietiniai, ar iš kitų miestų atvykę asmenys. Kai vyko multimedijos vagystės, pastebėjome, kad veikė asmenys, atvykę iš kitų miestų. Tai apsunkina darbą, nes tenka bendradarbiauti su kitų apskričių policija", - teigė Z. Turskis.

Tačiau, jo teigimu, žmonės neretai nukenčia dėl savo neapdairumo.

"Galbūt žmonės aplaidžiai palieka daiktus. Jiems reikėtų būti apdairesniems, apsižiūrėti, ar nėra stebimas automobilis. Su savimi reikia turėti dokumentus. Yra buvę atvejų, kai automobiliai buvo apvogti šeimininkams pamiršus juos užrakinti", - sakė Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos viršininkas.

Pasak Lietuvos draudikų asociacijos direktoriaus Andriaus Romanovskio, praėjusiais metais Lietuvoje vagysčių buvo užfiksuota mažiau nei 2016 metais. Tačiau augo vidutinė padaroma žala, kuri, priklausomai nuo draudimo įmonės, praėjusiais metais siekė nuo 800 iki 2500 eurų. Bendrai pagal KASKO draudimą draudimo įmonės per praėjusių metų 10 mėnesių išmokėjo 71,9 mln. Eur (2016 m. buvo išmokėta 66,7 mln. Eur).

"Pastebima tendencija, kad nuo naujesnių automobilių dažniausiai plėšiamos išorinės detalės. Vagis domina tokios detalės, kurios yra greitai ir lengvai nuimamos bei paprastai realizuojamos: veidrodėliai, buferiai, žibintai, automobilių statymo sistemos įranga, dekoratyvinės juostos, katalizatoriai, automobilių markės simbolika ir valstybiniai numeriai", - tikino Draudikų asociacijos direktorius.

Jo teigimu, senesni automobiliai dažniausiai vagiami ardyti. Kadangi Lietuvoje važinėja daugiausia 8-10 metų senumo automobiliai, jų dalių paklausa yra didžiausia. Išardžius tokius pavogtus automobilius, jų dalys nesunkiai realizuojamos šešėlinėje rinkoje. Be to, senesniuose automobiliuose įdiegta apsaugos sistema dažnai būna neatnaujinta ir paprastesnė, o tai vagims palengvina užduotį.

Draudimo įmonių statistika rodo, kad vagių dėmesį labiausiai traukia tų markių automobiliai, kurių šalyje registruota daugiausiai - "Volkswagen", BMW, "Toyota", "Audi".

Raktažodžiai
Sidebar placeholder