Vokiečių aviganis susekė miške pasislėpusius kontrabandininkus

Vokiečių aviganis susekė miške pasislėpusius kontrabandininkus

Šalčininkų rajone naktį pasieniečiai aptiko kontrabandininkų automobilį. Šalia jo užuostais pėdsakais vokiečių aviganis Brutus (nuotraukoje) vedė apie kilometrą, kol surado du krūmynuose pasislėpusius ir, įtariama, su rastomis cigaretėmis susijusius Šalčininkų rajono gyventojus.

Antradienį tuoj po vidurnakčio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pareigūnai tarnybiniu visureigiu vyko sienos su Baltarusija ruožu, Šalčininkų rajono keliu Šalčininkai – Dieveniškės. Maždaug už 100 metrų nuo jo pasieniečiai pamatė stovintį lengvąjį automobilį „Peugeot 605”. Nei jame, nei aplink žmonių nesimatė. Nuo čia iki sienos su Baltarusija – apie 2 kilometrus.

VSAT pareigūnai privažiavo prie įtartinos mašinos ir šalia jos išvydo 3 į juodą polietileną įvyniotas dėžes. „Peugeot 605” salone pasieniečiai rado dar 17 tokių pat dėžių.

Vėliau suskaičiuota, kad iš viso pasieniečiams į rankas pateko 10 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk 5 Superslims” su baltarusiškomis banderolėmis. Tokio krovinio vertė skaičiuojant su Lietuvoje privalomais mokesčiais siekia 75 tūkst. litų.

Į šią vietą iškart atvyko pasienietis kinologas su 6-erių vokiečių aviganiu Brutus. Keturkojis tuoj pat užuodė šalia mašinos paliktus įtariamų kontrabandininkų pėdsakus. Šuo jais spėriai nuvedė šeimininką ir kitus VSAT pareigūnus iš pradžių lauku, o vėliau miškeliu, esančiu netoli Ūtos kaimo.

Taip Brutus sekė apie kilometrą, kol tamsoje užklupo krūmynuose pasislėpusius du vyrus. Vėliau paaiškėjo, kad tai - 21-erių ir 22-ejų Šalčininkų rajono gyventojai. Įtariama, kad jie anksčiau galėjo pamatyti prie “Peugeot 605” važiuojantį pasieniečių visureigį, todėl prisidengdami tamsa, įtariama, turėjo laiko sprukti į mišką.

Sulaikytieji uždaryti į areštinę. Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Vilniaus rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 7-erių metų.

 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder