Žiauriai sudaužyta jurbarkietė su tėčiu pasitinka Kalėdas: dabar viskas kitaip

Žiauriai sudaužyta jurbarkietė su tėčiu pasitinka Kalėdas: dabar viskas kitaip

Antrąją Kalėdų dieną bus praėję lygiai septyni mėnesiai po šios nelaimės. Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su sumuštos mergaitės tėčiu, jis sutiko papasakoti, kaip šiuo metu jaučiasi jų dukra.

Bijo eiti į mokyklą

„Na, kaip dabar jaučiasi – psichologiškai palaužta ir tiek. Žandikaulis gija ir laukiame, kol galėsime išimti lauk visas plokšteles“, – apie dukros psichologinę ir fizinę būklę pasakoja vyras.

Prieš keletą mėnesių vyras pasakojo, kad mergaitė vengė susitikti ir bendrauti net su gerais savo draugais. Dabar situacija pamažu tvarkosi – mergaitė jau grįžo į mokyklą ir stengiasi įsitraukti į klasės gyvenimą, nors ir ją kasdien lydi baimė.

„Šiek tiek bendrauja su žmonėmis, bet šiaip... Susitinka su draugais, su klasiokais. Ji eina į mokyklą, bet irgi bijo ir viskas. Na, suprantate. <...> Mokykloje, tarp klasiokų, tai aišku, kad keisis dovanomis. Mokykloje verda visa ta rutina. Aišku, nelabai nori eiti, bet vis tiek reikia“, – sunkiai atsidūsta jis.

Nors artėja gražiausios metų šventės, tačiau mergaitės tėtis sako, kad jų namuose ypatingo šventinio laukimo nėra. Nuotaikas aptemdo ir tai, jog iki šiol dar nepavyko rasti teisingumo – dukros skriaudikas vis dar laisvėje ir nors jis atsiuntė šeimai laišką, kuriame atgailauja dėl savo poelgio – to neužtenka.

„Nežinau, tos šventės nelabai kokios bus, bet vis tiek šventės – pasitiksime ir tiek. Aišku, nebus taip, kaip visą laiką“, – pasakoja sumuštos jurbarkietės tėtis.

Šiuo metu šeima gyvena laukimu – laukia naujų žinių iš teismo. Neseniai buvo atidėtas numatytas teismo posėdis, tad dabar laukiamas kitas kvietimas. Mergaitės tėtis tik sunkiai atsidūsta – dar negalima net apytiksliai numatyti, kada pavyks jo sulaukti.

Baigtas ikiteisiminis tyrimas

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad praėjus pusmečiui prokuratūra pranešė baigusi ikiteisminį tyrimą. Teismui perduota byla dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę ir jos sužalojimo.

„Šioje byloje sužalotas žandikaulis ir kiti sužalojimai buvo įvertinti kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas. Ir norėčiau pažymėti, kad tai visiškai atitinka teismų praktiką ir visose bylose konstatuojamus sveikatos sutrikdymus ir jų sužalojimo sunkumo laipsnius. Tai jokiu būdu nėra kažkokie išskirtiniai ar pasunkinti sveikatos sutrikdymo mastai. Tai atitinka iki šiol esančią teismų praktiką“, – sako vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis.

Iš pradžių merginos advokatas dar tikėjosi, kad tokie sužalojimai bus pakeisti į sunkų sveikatos sutrikdymą, tačiau medicinos ekspertai tarė lemiamą žodį.

„Ekspertai nustatė tokį sutrikdymo mastą, ginčyti mes neturime pagrindo. Mes sutinkame su tuo nustatytu sveikatos sutrikdymo mastu. Iš tiesų yra naujiena dar tokia, kad pasikeitė situacija byloje, nes įtariamasis pripažino padaręs nusikalstamas veikas“, – teigia advokatas Mindaugas Vasiliauskas.

Žiauriai merginą sumušęs 17-metis jurbarkiškis nuo pat nusikaltimo pradžios savo kaltę neigė. Tačiau netikėtai jo nuomonė pasikeitė.

Pasak advokato, nukentėjusioji mergina ir jos tėvas sulaukė atsiprašymo laiško, kuriame įtariamasis pripažįsta savo kaltę ir atgailauja. Tačiau nei nukentėjusiosios advokato, nei prokuroro teigimu tokia atgaila bausmės neturėtų sušvelninti.

„Už sunkius nusikaltimus yra numatyta atsakomybė iki 10 metų, tokios sankcijos ribos. Griežčiausia iš tų veikų yra minimali sankcija – laisvės atėmimo riba – 3 metai, kadangi kaltinamasis veiką padarė būdamas nepilnametis, tai ši riba mažinama – dalijama perpus. Tai reiškia nuo 1,5 metų iki 10 metų turime sankcijos ribas, kuriose teismas turėtų rasti galimybę paskirti teisingą bausmę“, – pasakoja vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis.

Žiauriai sumuštos merginos gydymo išlaidos perkopė tris tūkstančius eurų. Kaltinamojo šeima šią sumą turės sumokėti Valstybinei ligonių kasai. Advokato teigimu, merginos žandikaulis po operacijos sugijo gerai, tačiau gydymas tęsiasi iki šiol, jai teikiama psichologinė pagalba.

Pasikėsinimas išžaginti

Šių metų gegužės 26-ąją Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nepilnametės sužalojimo ir galimo pasikėsinimo išžaginti.

Tiesa, sulaikytas įtariamasis į laisvę buvo paleistas vos po dviejų dienų, o kol mergaitė ligoninėje vadavosi iš mirties, spėjo sudalyvauti ir miesto šventėje. Negana to, vaikinui buvo paskirta ir kardomoji priemonė – apykojė, kurią teisėsauga greit ir panaikino. Tačiau sulaukus itin didelio visuomenės pasipiktinimo, ji ir vėl buvo uždėta.

Liudininkai ir šeimos artimieji atvirai pasakoja, kad po nelaimės jie sulaukė grasinimų iš įtariamojo artimųjų, o miestelyje ėmė važinėti ir įtartini tamsintais langais automobiliai.

Tuo metu Lietuvos žmonės laukia galutinio verdikto ir kraipo galvas, išgirdę, kad mergaitės sumušimai byloje atsiradusioje pažymoje traktuojami lengvais kūno sužalojimais.

Mergaitę kraujo klane rado pusbrolis

Gegužės paskutinį savaitgalį Jurbarko rajone, kaimo turizmo sodyboje, vėlų vakarą klasiokai rado savo 17-metę draugę, gulinčią kraujo klane, netoli vandens telkinio. Tarp jų buvo ir jos pusbrolis.

Sumuštos mergaitės pusbrolis Linas (vardas pakeistas) prisimena, kad visai netrukus jie pamatė įtariamąjį vaikiną, pareinant būtent iš tos pusės, kur buvo rasta kraujo klane gulinti mergaitė. Tiesa, tą kartą įtariamasis tikino, kad apie sumuštą mergaitę jis nieko nežino.

„Mes ją labai greitai radome, nes kai šaukėme jos vardą, ji iš karto atsiliepė. Pradėjome bėgti link jos ir radome ją gulinčią pusiau nuogą kraujo klane. Visi puolėme į paniką, bet greitai susivokėme, iškvietėme šeimininkus, policiją ir medikus“, – lemtingą akimirką prisimena Linas, kai jis su draugais rado žiauriai sužalotą savo pusseserę.

Linui iki šiol yra sunku kalbėti apie tą dieną įvykusią nelaimę, mat būtent jis bene pirmasis pamatė taip sužalotą savo pusseserę, su kuria augo nuo pat mažumės.

„Iš karto puoliau į paniką, bet sukilo ir įniršis, kad taip jis galėjo pasielgti. Čia, nesvarbu, pusseserė ar draugė, su mergaite taip pasielgti... Aš neįsivaizduoju, kaip taip galima padaryti“, – vaikinas sunkiai renka žodžius.

Linas, merginos klasiokas ir pusbrolis, ir pats yra sportiškas vaikinas. „Aš sportuoju tam, kad galėčiau apginti merginas, o ne jas skriausti“, – sako septyniolikmetis.

Simpatija virto žiauriu nusikaltimu

Linas dar ir šiandien negali patikėti tuo, kas įvyko gegužės 26-osios vakarą, kai Jurbarke besimokantys dešimtokai, nusprendė paskutinį pavasario savaitgalį surengti mokslo metų baigimo šventę, vienoje kaimo turizmo sodyboje.

Vakarėliui įsibėgėjus, atvyko du menkai pažįstami, keleriais metais vyresni vaikinai iš Jurbarko. Šiandien liudininkai pasakoja, kad vienas iš atvykėlių ėmė meilintis ir rodyti dėmesį merginai. Niekas net pagalvoti negalėjo, kad demonstruojama simpatija po kelių valandų virs žiauriu nusikaltimu.

Vakarėlyje dalyvavęs mergaitės pusbrolis pasakoja, kad vaikinas iš karto pasirodė „pasikėlęs“, matėsi, kad jis yra agresyvus.

„Iš karto matėsi, kad jis kovotojas, agresyvus, vaidina kietą. Nepatiko man tas jo vaidinimas, bet vakarėlyje viskas buvo gerai – šventėme, šokome, dainavome. Aš jo visą vakarą beveik nemačiau, nekreipiau dėmesio į jį“, – pasakoja Linas.

Septyniolikmetis pasakoja, kad nepažįstamas vaikinas su jo pussesere iš pradžių elgėsi gražiai, bandė prie jos švelniai prieiti. Tačiau vaikinui, išsivedus mergaitę į kiemą, viskas pasikeitė.

„Viskas prasidėjo, kai jie buvo lauke, prie suoliukų pavėsinėje, bandė jis lįsti prie jos, ji nesutiko. Jis vaidino gerą iš pradžių, paskui parodė tikrąjį savo veidą“, – mąsto mergaitės pusbrolis.

Įvykus nelaimei, mažai kam kilo abejonių, kas nuskriaudė merginą. Liudininkai matė, kad vaikinas išsiviliojo merginą neva romantiškai pasivaikščioti prie ežero. Tačiau įtariamasis užuot ėmęs gailėtis, iš karto puolė grasinti liudininkams savo giminaičiais, kurie dabar nuo žurnalistų atsivėrę tylos siena.

„Jis iš karto po to net savo draugui grasino, sako apsiramink, nes dantis išmušiu. Ėmė klykauti ant kitų mergaičių, jis visiškai nesigailėjo, ragino kviesti policiją. Sakė, kad jam nesvarbu ir tik atkirto – jūs nežinote, kas mano tėvai? Man nieko nebus“, – prisimena Linas.

„Jūs nežinote, kas mano tėvai“ – tuomet tokius žodžius rėkte išrėkė dabar jau vienintelis įtariamasis byloje, įtakingų Jurbarko miesto politikų sūnus.

Žvėriškai sumušta mergina patyrė stiprų šoką. Ji dejavo iš skausmo, protarpiais netekdavo sąmonės. Kauno klinikų reanimacijos medikai konstatavo, kad merginai keliose vietose buvo sulaužytas žandikaulis, išmušti dantys, sužalota trachėja.

Manoma, kad įtariamasis ne tik be jokio gailesčio daužė jauną merginą, bet ir panaudojo prieš ją mirtinu vadinamą smūgį, kurio išmoko treniruodamasis rytų kovų klube.

Dabar kraupiai sužalotos mergaitės tėtis tikina, kad jis nori tik tiesos ir teisingumo, mat kiekvienas turi atsakyti už savo padarytas pasekmes.

„Nespėjau nuvažiuoti iki sodybos, buvo likę gal apie dešimt kilometrų, kai paskambino dukros klasiokės mama ir pasakė, kad dukrą išvežė greitoji. Nuvažiavau tiesiai į ligoninę, ji dar nebuvo atvežta, už kelių minučių atvežė“, – košmarišką naktį prisimena mergaitės tėtis.

Nuskriaustos mergaitės tėtis dar ir šiandien sunkiai renka žodžius, kalbėdamas apie tai, kaip jo vaikas atrodė, tą, košmaru jam virtusią naktį.

„Visas veidas ištinęs buvo, kraujosrūvomis išėjęs, kaklas visas mėlynas, matėsi, kad smaugta buvo. Man tokį vaizdą matyti kaip tėvui buvo baisu. Paskui ją valė seselės, ji buvo ištikta šoko, kartojo, kad jai labai šalta. Tik jau po visko ji man pasakė, kad nematė manęs, tik balsą girdėjo“, – sako vyras.

Vaiko išsukinėjimas – meškos paslauga

Jurbarko rajone žiauriai sumušta septyniolikmetė – tokios antraštės tuomet pasirodė Lietuvos žiniasklaidoje, o mergaitės artimieji įnirtingai feisbuke platino pagalbos prašymus, norėdami surinkti pinigus, kurie padėtų šeimai.

Apie šį įvykį ramiai kalbėti negalėjo ir verslininkė Daina Bosas, kategorišką savo poziciją išreiškė ir komunikacijos specialistas Saugirdas Vaitulionis. Abejingi neliko ir daugybė kitų garsių Lietuvos žmonių.

Po kurio laiko Jurbarko gyventojus ir visą Lietuvą sudrebino įtarimai, kad įtakingi Jurbarko mieste gyvenantys įtariamojo tėvai, bando savo sūnų išsukti iš situacijos. Mat iš karto sulaikytas vaikinas, jau netrukus buvo paleistas, o byloje atsirado pažyma apie viso labo nesunkius mergaitės sužalojimus, nors po galvos sumušimų paauglė iki šiol negali kalbėti.

Vaikinui buvo paskirta kardomoji priemonė – apykojė, tačiau netrukus ji mistiškai buvo nuimta.

Apie tai pradėjus kalbėti garsiems Lietuvos žmonėms ir netylant kalboms visuomenėje, apykojė įtariamajam vėl buvo uždėta, taip pat paskirtas laikas, kai jis turi būti savo namuose.

D. Boso manymu, kiekvienas, kuris nusikalsta ir dar tokiu brutaliu būdu, turi atsakyti už tai, ką padarė.

„Išsukinėjimas savo vaiko yra dar didesnė meškos paslaugą jam, jis taip ir nesupras, ką jis padarė. Toliau vaikščios ir sakys, kad mane išsuko ir toliau galiu daryti, ką noriu. Taip yra auginamas potencialus nusikaltėlis“, – įsitikinusi yra moteris.

Užauginti tokį sūnų – gėda

Savo facebook paskyroje D. Bosas besąlygiškai stojo nuskriaustos mergaitės pusėn. „Kad įtariamasis yra politikės sūnus, neturėtų ieškant teisingumo, daryti jokios įtakos. Prieš įstatymus lygūs visi ir mes netylėsime“, – rašė Daina, sukėlusi žaibišką visuomenės palaikymą.

Niekas Lietuvoje negalėjo likti abejingas stipriai sužalotos mergaitės išgyvenimams.

„Tai, kas čia įvyko, yra protu nesuvokiama. Ta mergina yra beveik mano dukters amžiaus, man nebuvo labai sudėtinga įsijausti, Marijai taip pat artėjo išleistuvės“, – jautriai žodžius renka Daina.

Žinoma verslininkė net neketina slėpti, jos manymu, užauginti tokį sūnų yra didžiulė gėda visai šeimai.

„Tai yra labai didelė gėda užauginti tokį vaiką, bet kodėl vienose šeimose tokie vaikai užauga, o kitose ne. Aš ir pati esu užauginusi sūnų, aš nežinau, kokioje aplinkoje vaikas turi augti, kad jis būtų toks agresyvus moters atžvilgiu. Kai negauna to, ko nori, čia turbūt su psichologais reiktų kalbėti“, – kalba verslininkė.

Laiko auklėjimo problema

Kaip mergaitė buvo sumušta, iki galo visos detalės nėra atskleidžiamos dėl mergaitės amžiaus ir saugant jos privatumą. Bet įtariamajam kovų klubo sportininkui pareikšti įtarimai dėl pasikėsinimo išprievartauti.

Tad galima tik įsivaizduoti, ką patyrė mergaitė, kai bandė priešintis savo įgeidžių siekusiam įtariamajam. Stipriausi smūgiai kliuvo merginai į galvą, sutrupintas žandikaulis, ji buvo smaugta, sužalotas kaklas, trachėja. Ar ji iš viso galės kalbėti, tuo metu medikai negalėjo pasakyti.

Verslininkė D. Bosas taip pat mergaitę aplankė ir ligoninėje, kai dar gulėjo Kauno klinikose. Pasak moters, į jos vizitą ji sureagavo puikiai, bet pasakyti to negalėjo, bandė šypsotis. Žurnalistei paklausus, ar jos manymu, tai yra auklėjimo ar laikmečio bėda, moteris buvo kategoriška – tai yra tik auklėjimo pasekmės.

„Mano aplinkoje tokių istorijų nėra, manau, kad čia yra auklėjimo problema. Argi ne auklėjimo, jei dar po tokio dalyko mama bando išsukti sūnų? Vadinasi, kažką ji darė ne taip ir toliau daro, jeigu taip yra, teigti negaliu.

Įsivaizduokite, mergina ligoninėje, o jis po poros dienų eina į mokyklą. Ar čia protu suvokiama? Vienas ligoninėje vaduojasi iš mirties, kitas vaikšto po kaimą ir giriasi, kaip jį mama išsuko“, – pykčio neslepia D. Bosas.

Sužalojimus laiko nesunkiais

Pašnekovė neneigia, kad po įvykio ją pasiekė gausybę nepažįstamų žmonių žinučių, kuriose jie tvirtino, kad įtariamojo artimieji bando daryti spaudimą tiek liudininkams, tiek ir pačiai nukentėjusios šeimai.

Labiausiai moterį piktina tai, kad byloje minimi sužalojimai šiandien dienai yra laikomi nesunkiais.

„Sunkus sužalojimas būtų laikomas, jeigu būtų matyti išorėje randai, siuvimo žymės, bet patyrę medikai norėjo atlikti savo darbą kaip įmanoma geriau, todėl žandikaulį siuvo iš vidaus. Staiga tampa taip, kad jeigu siūlės viduje, tai jau nesunkus sužalojimas“, – sako moteris ir priduria:

„Ir šioje situacijoje neatsiranda nei vieno politiko, kuris išgirdęs šį absurdą sakytų, kad reikia inicijuoti įstatymo pataisas, kas yra sunkus sužalojimas ir kas nesunkus. Šitaip mergaitę suluošinti...“.

Po to, kai verslininkė viešai stojo ginti nukentėjusią mergaitę, buvo surastas patyręs advokatas, kuris gina mergaitę nemokamai, taip pat surastas plastikos chirurgas, o geros valios žmonės suaukojo pinigus, kurie skirti mergaitės gydymui.

Miestelyje važinėja įtartini automobiliai

Įtariama, kad įtariamas sportininkas jau ir anksčiau buvo pasižymėjęs agresyviu elgesiu, o prabėgus vos kelioms dienoms po įvykio, pasirodė ir miesto šventėje.

Kalbas, kad tiek jis, tiek jo šeima galimai bandė bauginti liudininkus ir mergaitės artimuosius, patvirtina ir nukentėjusiosios šeimos draugė Irma (vardas pakeistas).

„Esame baimėje ir nežinioje, labai gaila mergaitės, laukiame. Faktas, kad buvo daromas spaudimas. Tai sprendžiame iš įrodymų – bandymas nuslėpti įvykį, apskritai, tas apykojės nuėmimas, vėl uždėjimas. Manau, kad daug pastangų dedama, kad viskas būtų kuo tyliau“, – sako šeimos draugė.

Sumušta mergaitė iki šiol negali nuryti kieto maisto, valgis jai turi būti sutrintas į skystą tyrelę. Mergaitės šeima iki šiol dėkoja medikams, kurie žandikaulio operaciją atlikinėjo net tris valandas.

Tačiau kiek laiko prireiks, kol užgis mergaitės psichologiniai randai – niekas nežino. Ji iki šiol sapnuoja košmarus, o namiškiai ją dažnai randa apsiverkusią.

„Jeigu tai yra nesunkus sužalojimas, tai koks tada yra sunkus? Kai žmogus nevaikšto, negirdi ir nemato? Manau, kad čia yra labai sunkūs sužalojimai, jeigu vaikas tiek laiko tik košytėmis gyva, trachėja trūkusi“, – sako pašnekovė.

Moteris kalba atvirai – miestelyje netyla kalbos apie daromą spaudimą. Grasinančias žinutes gavo ne vienas su įvykiu susijęs asmuo, o miestelyje važinėja įtartini automobiliai tamsintais langais.

„Paskambino man mergaitės tėtis susitikti ir nepraėjus pusei valandos, aplink namus pradėjo važinėti tamsintais langais, be numerių automobilis. Taip demonstratyviai, vis apsisukdavo, grįždavo ir staigiai nuvažiavo. Tai buvo parodymas, kad esate stebimi. Jie sako, kad automobilių nebuvo, aišku, kad buvo, pati mačiau“, – savo nuomonę gina Irma.

Nukentėjusios mergaitės šeima ne turtuoliai ir veikiausiai nebūtų išgalėję sau leisti samdytis brangaus advokato, taip, kaip sau gali leistis įtariamojo šeima. Advokatas Mindaugas Vasiliauskas pasisiūlė atstovauti nukentėjusią byloje visiškai nemokamai.

„Aš pats turiu nepilnametę dukrą, bet kuriam žmogui, turinčiam vaikų, tokioje situacijoje nekiltų abejonių kaip elgtis. Likti abejingam tokioje situacijoje nematau galimybių“, – sako advokatas.

Nors advokatai savo darbo metu yra matę ir girdėję tikrai daug įvairių situacijų, pasak M. Vasiliausko kiekvienos bylos metu kartais tenka prabusti net viduryje nakties ir mąstyti, ką būtų dar galima padaryti, kad situacija būtų teisingai išspręsta.

M. Vasiliauskas neneigia, kad jį taip pat stebina ir ankstesnis pareigūnų elgesys:

„Mano nuomone, tai ir buvo viena iš pirmųjų šio ikiteisminio tyrimo klaidų, kurias padarė pareigūnai. Pagrindų taikyti griežčiausią priemonę, suėmimą, tikrai buvo. Būtent tam, kad būtų užtikrinti baudžiamojo proceso tikslai ir netrukdoma tyrimui, nebūtų daromas poveikis liudininkams ir nukentėjusiesiems“, – sako jis.

Šiandien įtariamajam kardomoji priemonė sugriežtinta – apykojė, jis taip pat turi būti nustatytu laiku savo namuose. Pasak advokato, taip pat šioje byloje yra labai svarbus viešumas.

„Čia viešumas turės gerą prevencinį poveikį, visuomenės nesutikimas su tokia situacija. Matosi, kad visuomenė yra subrendusi ir nesitaikstys. Aš tikrai tikiuosi, kad Lietuvos teisėsauga šios bylos egzaminą išlaikys“, – kalba M. Vasiliauskas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder