Žiauriai sumuštos merginos byla perduota teismui

Žiauriai sumuštos merginos byla perduota teismui

Žiauriai merginą sumušusiam nepilnamečiui teks tuštinti piniginę

Nors kaimo turizmo sodyboje žiauriai sumuštos merginos iš Jurbarko tyrime dedamas taškas ir bylą prokurorai perduoda į teismą, Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis informavo, kad nukentėjusios merginos atstovai kol kas neturtinės žalos nereikalauja.

"Nukentėjusioji ar jos atstovas ikiteisminio tyrimo stadijoje perduodant baudžiamąją bylą teismui reikalavimų dėl žalos atlyginimo nepareiškė", - ketvirtadienį Klaipėdos apygardos prokuratūroje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo A. Stanislovaitis.

Tačiau įtariamajam jau netrukus teks tuštinti piniginę.

A. Stanislovaitis pasakojo, kad sumuštos merginos gydymas buvo ilgas. Medikų paslaugos buvo apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto. Išlaidos siekia daugiau kaip 3 tūkst. eurų. Jas atlyginti teks įtariamajam, pripažįstančiam savo kaltę. Vyriausiojo prokuroro pavaduotojas informavo, kad šis dėl gydymo išlaidų atlyginimo ikiteisminio tyrimo metu sudarė susitarimą su Valstybine ligonių kasa.

Ar jau padengė bent dalį skolos, A. Stanislovaitis neatsakė.

Jis teigė, kad ikiteisminis tyrimas byloje dėl nepilnametės seksualinio prievartavimo, pasikėsinimo išžaginti ir sveikatos sutrikdymo buvo baigtas užvakar. Tauragės rajone šių metų gegužę nutikusį kraupų užpuolimą tyrė Tauragės apskrities Vyriausiasis policijos komisariatas. Surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmams.

Visuomenėje kilo pasipiktinimo banga, kai buvo pareikšta, kad žiauriai sumušta mergina, kuriai buvo sužalotas žandikaulis, išmuštas dantis, patyrė tik nesunkų sveikatos sutrikdymą.

"Byloje buvo sprendžiamas klausimas tiek dėl fizinės, tiek dėl psichinės sveikatos sutrikdymo. Tyrimo metu gauti duomenys dėl fizinio sveikatos sutrikdymo tokie, kad ji buvo sutrikdyta nesunkiai. Medikai patvirtino savo išvadą ir pateikė tyrimui medžiagą. Šie sužalojimai yra seksualinio sužalojimo dalis, jie nėra atskirai kvalifikuoti. Bet seksualinio pobūdžio nusikaltimais buvo padaryta žala mergaitės psichikai, jai nustatytas potrauminis streso sutrikimas. Tai yra įvertinta kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas", - aiškino A. Stanislovaitis.

Atsakydamas į žurnalistų klausimus jis dėstė, kad sveikatos sutrikdymo mastas vertinamas ne subjektyviai, o pasitelkus ekspertus. "(Sužalojimas - aut. past.) nustatomas ne taip, kaip nori prokuroras ar tyrėjas, o skiriama užduotis specialių žinių turinčiam asmeniui. Šiuo atveju dėl žandikaulio ir kitų fizinei sveikatai padarytų sužalojimų tyrimus atlieka Valstybinė teismo medicinos tarnyba ir ten dirbantys ekspertai. Jie vėlgi vadovaujasi teisės aktais - sveikatos sutrikdymo masto nustatymo taisyklėmis", - kalbėjo jis.

A. Stanislovaitis dėstė, kad ši situacija atitinka ir teismų praktiką.

Anot jo, tą patį galima pasakyti ir apie psichinį merginos sužalojimą - teismų praktikoje esą nėra buvę atvejų, kai psichinis sužalojimas įvertinamas kaip sunkus.

Vyriausiojo prokuroro pavaduotojas prakalbo ir apie nepilnamečiam vaikinui gresiančią atsakomybę.

"Už sunkius nusikaltimus yra numatyta atsakomybė iki 10 metų. Vienos iš veikų minimali sankcija - 3 metai. Kadangi kaltinamasis veiką padarė būdamas nepilnametis, tai pagal įstatymą bausmė mažinama per pusę. Vadinasi, kad nuo pusantrų iki 10 metų yra sankcijos ribos, kuriose teismas turėtų rasti tinkamą bausmę", - sakė A. Stanislovaitis.

Jis kalbėjo, kad kaltinamasis baigiamojoje tyrimo stadijoje pripažino visus jam mestus kaltinimus, tačiau A. Stanislovaitis aiškino, kad tai jaunuolio padėties nelengvina, kadangi jis prisipažino jau tik apklausus bene tris dešimtis liudininkų, atlikus ekspertizes, apklausus ir nukentėjusią merginą teisme dalyvaujant įtariamajam. Esą jo prisipažinimas nuskambėjo tik po šių veiksmų.

A. Stanislovaitis komentavo, kad kaltinamasis, nors kaltę ir pripažįsta, merginos tyrimo metu neatsiprašė.

"Bylos nagrinėjimo metu posėdis vyks teisme. Galbūt kaltinamasis galės išsakyti atsiprašymą. Labai abejoju, ar tai padarys tiesiogiai nukentėjusiajai, nes paprastai nepilnamečiai nukentėjusieji į teismo posėdį nėra kviečiami. Procese jam skirta kardomoji priemonė - neleidžiamas tiesioginis kontaktas su nukentėjusiąja. Kitų aplinkybių, kad jis netiesiogiai būtų išsakęs atsiprašymą, nėra užfiksuota", - aiškino vyriausiojo prokuroro pavaduotojas.

Iki teismo įtariamajam skirtos 4 kardomosios priemonės: rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas, kol asmuo yra nepilnametis, atidavimas tėvų priežiūrai ir intensyvi priežiūra.

Paklaustas, ar įtariamasis paaiškino, kodėl įvykdė nusikaltimus, A. Stanislovaitis dėstė, kad vaikinas buvo apklaustas, jo parodymai užfiksuoti, tačiau viešai jų atskleisti negalima.

Dėl savo pobūdžio ir nukentėjusiosios amžiaus byla teisme turės būti nagrinėjama ne viešai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder