Žmones žalojo petardos ir alkoholis

Žmones žalojo petardos ir alkoholis

Įvairių šalies miestų greitosios medicinos pagalbos stočių medikai konstatavo, kad iškvietimų per šias Naujųjų metų sutikimo šventes buvo neįprastai daug - medikai vos spėjo vykti į pagalbą. Vienas žmogus, rankose sprogus petardai, Naujųjų metų naktį žuvo, apsinuodijusių alkoholiu ir patyrusių traumas - gausybė.

Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotojos Vandos Pumputienės pateiktais duomenimis, gruodžio 31 d. nuo 7 iki 19 val. sulaukta 194 iškvietimų, o nuo 19 val. iki sausio 1 d. 7 val. - 250. Ne ką ramesnė buvo ir pirmoji metų diena - sulaukta 239 iškvietimų, ir tik naktį situacija aprimo - tebuvo 172 iškvietimai.

„Kažkokia beprotybė, - sako medikė. - Naujųjų naktį medikai net nespėdavo išlipti iš automobilių. Iškvietimai labai įvairūs - traumos, taip pat ir susijusios su petardų sprogdinimu, girtumas, lėtinių ligų paūmėjimai ar pakilusi temperatūra. Dažna problema - apsinuodijimas alkoholiu.“

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje per šventinį savaitgalį hospitalizuota 19 žmonių, apsinuodijusių alkoholiu. Simboliška, tačiau pirmas pacientas šiais metais į Priėmimo skyrių atvežtas būtent dėl šios priežasties.

Neblaivių pacientų ligoninės Priėmimo skyriuje buvo gerokai daugiau, tačiau nemaža jų dalis į ligoninę buvo atvežti dėl patirtų traumų. Daugiausia traumuotų pacientų sulaukta sausio 1-ąją - 150. Kai kurie jų susižalojo bešvęsdami, kasdien apie 30 žmonių atvykdavo patyrę traumas dėl slidumo.

Į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę sausio 1 d. buvo atvežti trys alkoholiu apsinuodiję vaikai: 17-mečio kraujyje rasta 2,5 promilės, 14-mečio - 2 promilės, o 11-mečio - 1,5 promilės alkoholio.

Neramios dienos buvo ir Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties medikams. Likus kelioms dienoms iki Naujųjų metų sutikimo pasidžiaugęs, kad petardų aukų mažėja, stoties direktorius Nerijus Mikelionis vakar vardijo skaudžią statistiką: gruodžio 31 ir sausio 1 d. nuo petardų nukentėjo 6 žmonės, iš jų vienas, nukentėjęs sausio 1-osios naktį Vilkaviškio rajone, mirė. Nemažai žmonių traumuotų, apšalusių galūnes.

„Galiu konstatuoti, kad pagrindinė visų bėdų priežastis yra alkoholis, - sakė N.Mikelionis. - Medikai pažymėjo, kad retą pacientą, nuvykę pagal iškvietimą dėl sužalojimo, rasdavo blaivų. Lietuviai vis dar nesugeba švęsti be alkoholio.“

Panevėžyje iškvietimų greitosios pagalbos medikai pasitinkant Naujuosius metus taip pat sulaukė neįprastai daug - gruodžio 31 ir sausio 1 d. jų sulaukta 258. Pasak direktoriaus pavaduotojos Rūtos Ramoškienės, ypač sunki buvo sausio 1-osios naktis. Maždaug pusė iškvietimų tą naktį buvo dėl nelaimingų atsitikimų, 12 iš jų susiję su sprogstamosiomis medžiagomis. Neretai teko vykti pas neblaivius žmones, kurie medikus kvietėsi visiškai be reikalo.

Klaipėdos apskrityje, pasak Greitosios medicinos pagalbos stoties vyr. gydytojo Rimvydo Juodviršio, sutinkant Naujuosius metus iškvietimų sulaukta maždaug 30-40 proc. daugiau nei šiokiomis dienomis. Naujųjų naktį medikams teko konstatuoti žmogaus mirtį nuo durtinių žaizdų, gelbėtas ir dar vienas subadytas žmogus, jo gyvybei žaizdos pavojaus nekėlė. Kitų iškvietimų priežastys, anot gydytojo, jau įprastos šventiniu laikotarpiu - girtumas, galvos, galūnių traumos. Kad ir kaip būtų keista, pagalbos sausio 1-ąją prireikė vos vienam nuo petardų nukentėjusiam žmogui, tačiau nudegimas buvo paviršinis.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Sidebar placeholder