Išleidžiami Kalėdoms ir Naujiesiems metams skirti pašto ženklai

Išleidžiami Kalėdoms ir Naujiesiems metams skirti pašto ženklai

Lietuvos paštas jau kviečia gyventojus planuoti, kam šiemet siųsti kalėdinius sveikinimus. Šeštadienį, lapkričio 9 dieną, apyvartoje pasirodys du pašto ženklai, skirti šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams. Šeštadienį didžiuosiuose paštuose taip pat atsiras specialiai šioms šventėms Lietuvos pašto išleisti ženklintieji atvirukai.

Didžiųjų metų švenčių pašto ženklus sukūrė dailininkė Greta Gruzdaitytė. Pašto ženklų, skirtų siųsti Lietuvoje ir į užsienio šalis, nominalai atitinkamai bus 1,35 ir 2,45 Lt. 1,35 Lt nominalo pašto ženklas bus išleistas 700 000 tūkst. tiražu, 2,45 Lt nominalo – 200000 tūkst.

Su šiais pašto ženklais apyvartoje pasirodys ir pirmosios dienos vokas. Šeštadienį pašto korespondencija, apmokama naujaisiais pašto ženklais, Vilniaus centriniame pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

Didžiuosiuose šalies paštuose nuo šeštadienio taip pat bus galima įsigyti ir specialiai šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams sukurtų ženklintųjų atvirukų. Ženklintieji atvirukai ypatingi tuo, kad juose iš karto yra atspausdintas pašto ženklas, taigi siuntėjui nebereikia papildomai pirkti ir gaišti laiko klijuojant ant atviruko pašto ženklą.

Dviejų ženklintųjų atvirukų autorė – Marija Stanevičiūtė. Atvirukai atspausdinti su Lietuvoje ir į užsienį siųsti tinkamais pašto ženklais – atitinkamai 1,35 ir 2,45 Lt nominalo.

Per metus Lietuvos paštas vidutiniškai išleidžia 25–30 pašto ženklų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder