Kinija atveria duris Lietuvos menininkams ir žada daugiau turistų

Kinija atveria duris Lietuvos menininkams ir žada daugiau turistų

Kinijoje su darbo vizitu viešįs Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis Pekine susitiko su Kinijos kultūros ministru Luo Šugangu (Luo Shugang). Ministrai sutarė stiprinti kultūrinius ryšius ir atverti duris glaudesniam Lietuvos ir Kinijos kūrėjų bendradarbiavimui. Ministrai aptarė penkerius metus truksiančią programą, kuri, pasak jų, dar labiau suartins abi šalis.

Š. Biručio teigimu, šiemet, minint Lietuvos ir Kinijos diplomatinių santykių 25 metų sukaktį, metai bus ypač aktyvūs. „Mes vieninteliai iš Baltijos šalių pernai įsteigėme Kinijoje kultūros atašė pareigybę, buvome išskirtinai pakviesti Kinijos kultūros ministro dalyvauti kultūrinių mainų programose, todėl kultūriniai santykiai intensyvėja”, - sakė ministras.

Ministrai susitarė, kad Kinija siųs dailės, leidybos, teatro, šokio, muzikos, dizaino ir architektūros, kino srities ekspertų į Lietuvą, kad šie susipažintų su čia kuriamais produktais ir paslaugomis. Kinijos kino gamintojai kviečiami filmuoti Lietuvoje, kurti bendrus filmus su mūsų filmų agentūromis, nes čia iki 2018 m. bus taikoma pelno mokesčio lengvata, sumažinanti iki 20 proc. filmų produkcijos kaštų.

Pasak Kinijos kultūros ministro, jau greitai Lietuvą užplūs ekspertai ir turistai, nes Lietuva atrodo įdomi keliones mėgstantiems kinams ir patraukli investuotojams.

„Šiemet ypač populiarios turizmo kryptys į šiaurinę Europos dalį, todėl labai džiaugiuosi intensyvėjančiais Lietuvos ir Kinijos kultūriniais santykiais ir abipusiu pažinimu. Esame nustebinti jūsų šalies kūrybiškumo, menų, profesionalumo ir tradicijų saugojimo”, - sakė Kinijos kultūros ministras L. Šugangas.

Pasak jo, Kinijai reikia naujų idėjų ir iššūkių, todėl Lietuvos kūrybinis sektorius tampa ypač patrauklus. "Šiuo metu išgyvename kūrybinių industrijų aukso amžių, vien Kinijos kino industrija pernai išaugo 48 proc., interneto žaidimų - 13 proc.", - sakė Kinijos ministras.

2016 m. Lietuva ir Kinija švenčia diplomatinių santykių 25-erių metų sukaktį. Lietuva aktyviai dalyvauja kultūros ekspertų ir menininkų mainų programoje „16 plius 1". 2016 m. įvairiuose Kinijos miestuose turėtų būti parodyta net 17 skirtingų pavadinimų lietuviškų spektaklių.

Kinijos publika jau pažįsta ne tik Oskaro Koršunovo teatrą, bet ir šiuolaikinio šokio teatrą kūdikiams „Dansema". Wuzhen teatro festivalis šiemet jau antrą kartą kviečiasi trupę iš Lietuvos, ir tai bus jaunosios kartos lietuvių režisieriaus Vido Bareikio ir „No theatre" spektaklis. Lietuvos vardas Kinijoje skamba vis dažniau, aptariant mūsų šalį kaip vieną stipriausių Europos teatro kūrėjų Eimunto Nekrošiaus, Gintaro Varno, Rimo Tumino, operos ir baleto talentų, tėvynę.

Lietuvos kultūros ministrą Kinijoje lydi Lietuvos ambasadorė Kinijos Liaudies Respublikoje Ina Marčiulionytė, kultūros atašė Agnė Biliūnaitė, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Gintautas Kėvišas ir Nacionalinės dailės galerijos direktorė dr. Lolita Jablonskienė. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas balandžio 15 d. pasirašė ketinimų protokolą su svarbiausia Kinijos scenos menų įstaiga - Nacionaliniu scenos menų centru, kartu su kultūros ministru lankėsi vienoje didžiausių Kinijos scenos meno sklaidos agentūrų „China Arts and Entertainment Group". Nacionalinės dailės galerijos vadovė dr. L. Jablonskienė susitiko su Kinijos nacionalinio meno muziejaus vadovybe ir susitarė dėl pasikeitimo parodomis 2017 m.

Kultūros ministras lankėsi Pekino operoje, Šanchajuje susitiko su kitų kultūros įstaigų atstovais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder