Kūrybos užtaisas - gamtos ir žmogaus galia

Kūrybos užtaisas - gamtos ir žmogaus galia

Nemuno deltos regioniniame parke, atokiau nuo žemyninio gyvenimo įsikūrusiame etnografiniame Minijos kaime antrus metus yra rengiamas Mingės pleneras "DELTA-2".

Savo slėpininga ramybe ir tvyrančia vandenų jėga ši unikali vietovė išlaisvina meninę vaizduotę.

Įdomu yra atrasti ir stebėti visa, kas čia vyksta, yra išlikę ar nuspėjamai būta. Savitas koloritas, čia gyvenančių žmonių prisitaikymas prie vandens ir stiprių vėjų, architektūra suteikia daug sodrios medžiagos kūrybai. Juk tai - vietovė, užauginusi žmogaus svajonę išskleisti laivo bures nedidukame Mingės uoste ir apiplaukti Žemę. Didžioji Andriaus Varno odisėja aplink pasaulį ir buvo "įelektrinantis" "DELTOS" dėmuo, suviliojęs tapytojus apsistoti Mingėje pas Pranciškų Dobrovolskį ir kurti.

2011-ųjų liepos 25-rugpjūčio 4 d. menininkai dalyvaus šį kartą platesnėje plenero renginių programoje. Projekto, kurį šiais metais iš dalies finansuoja Kultūros rėmimo fondas, o įgyvendina kūrybinis susivienijimas "Atviroji erdvė", dalyviai pratęs pernai pradėtą bendradarbiavimą su pamario kraštu.

Plenero metu veiks kūrybinės - edukacinės dirbtuvės neprofesionaliems dailininkams, vietos gyventojams bei regiono svečiams. Dirbtuvėms vadovaus Vilniaus dailės akademijos ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos pedagogai.

Meno sklaidai toliau plėtoti numatomas seminaras-susitikimas su dailininkais, kuris vyks Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale.

Rugpjūčio 3 d. plenero dalyvių tapybos paroda bus atidaryta F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Drauge čia bus pristatoma autorinė Viktoro Binkio fotografijų paroda.

Kitą dieną, rugpjūčio 4-ąją, projektas kelsis į Klaipėdą, Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos galeriją: čia bus atidaryta plenero dalyvių darbų paroda.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder