Nevietinių velnių "desantas" iki rudens žada pagyventi Kaune

Nevietinių velnių "desantas" iki rudens žada pagyventi Kaune

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinyje - Velnių muziejuje laikino prieglobsčio jau dairosi eksponatai iš britų menininko Stiveno Vincento Mičelo (Steven Vincent Mitchell) parodos DEVIL'S. Kaip tokiai tematikai pridera, ši paroda bus atidaryta balandžio 13 dieną, penktadienį.

Magiškojo realizmo, fantastikos ir eksperimentinio meno atstovas S. V. Mičelas "velnių mylėtojams" Lietuvoje pristatys 2008-2011 metais sukurtus darbus, jau rodytus tarptautinėse bei personalinėse parodose. Anot parodos Kaune rengėjų, dirbdamas tik naktimis, gilindamasis į šamanų bei kitokius ritualus autorius kuria fantasmagorišką šiuolaikinį košmarų pasaulį, kuriame gyvena demonai, mistinės būtybės, kenčiančios sielos, o velnias - karalius.

"Mane įkvepia tai, kas mistiška. Tapydamas išeinu į "kitokį" pasaulį - tarp tamsos ir simbolių", - teigia pats menininkas.

Savo kūrybinį kelią pradėjęs kaip tatuiruočių meistras, piešdamas velnius jis naudoja specialią purškimo techniką - aerografą. Piešinys purškiamas sluoksnis po sluoksnio, o paveikslų dydis kartais siekia 2,5 metro.

"Mes negalime paliesti savo sapnų, svajonės, bet galime išgyventi ir jausti. Dėl to aš neliečiu savo paveikslų nei ranka, nei teptuku. Tai padeda sukurti magišką sapno pojūtį. Įvaldyti ir ištobulinti šiai technikai reikėjo penkerių metų", - sako kūrėjas.

Kiekviena savo paroda S. V. Mičelas kuria unikalų projektą - vizualinę kelionę. Pasitelkiamas garsas, specialus apšvietimas, kvapai. Kartais parodinė erdvė virsta mistine šventykla - labirintu, kuriam sukurti naudojama speciali geometrija, vėliau po jį klaidžioja žiūrovai.

S. V. Mičelas gimė 1963 m. Bristolyje, Anglijoje. 1999 m. išvyko į JAV, ilgą laiką praleido su Navajų ir Hopi genčių indėnais, gilinosi į jų papročius ir tikėjimą. Kanadoje gyveno ir šamaniškų ritualų bei gydymo patirties mokėsi iš Huron (Mohaukų/Mohikanų) genties jų rezervate. Tailande dvasinio tobulėjimo keliu ėjo budistų vienuolyne. 2009 m. rudenį menininkas išvyko į Indiją.

Buvo susitikęs su Jo Šventenybės Dalai Lamos vyriausiuoju patarėju. Menininkui buvo suorganizuotas dvasinis skaitymas ir ateities spėjimas, kurio metu gavo specialų palaiminimą. Tai tapo pastūmėjimu ir įkvėpimu projektui BARDO. Jį pernai S. V. Mičelas realizavo Vilniuje, kur šiuo metu ir gyvena bei dirba skulptūros ir tapybos srityse.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder