Teatro sąjungos apdovanojimas - Rūtai Oginskaitei

Teatro sąjungos apdovanojimas - Rūtai Oginskaitei

Lietuvos teatro sąjunga 2015 metus užbaigia svarbia tradicija. Nuo 2009 m. pinigine premija apdovanojami teatrologai už reikšmingą ir aktyvią veiklą teatro srityje. Tai - vienintelis apdovanojimas teatro kritikams šalyje.

Šiais metais premija įteikiama teatro kritikei Rūtai Oginskaitei už ilgametę teatro kritikos sklaidą, nerimstantį kūrybingumą ir savitą požiūrį. Už teatro malūno gyvybingumą, kurio dėka teatro naujienų sparnai sukasi veržliais mostais.

R. Oginskaitė - viena iš nedaugelio Lietuvos teatro kritikų, ilgus metus nuosekliai ir aktyviai rašanti scenos meno temomis, Lietuvos radijuje rengusi laidas užsienio lietuviams apie teatrą ir kiną, žurnalo "Kinas" skyriaus redaktorė, bendradarbė. Dirbo žurnalo "Kultūros barai" redakcijoje, nuo 1985 m. savaitraščio "Literatūra ir menas" spec. korespondentė, skyriaus vedėja, bendradarbė. Dirbo Lietuvos istorijos instituto Menotyros skyriuje.

1992 m. su Rūta Marcinkevičiūte įsteigė ir redagavo savaitraštį "7 meno dienos", vėliau - "Meno savaitė", per radiją "Radiocentras" vedė tokio pat pavadinimo laidą. Nuo 1993 m. dienraščio "Lietuvos rytas" redakcijoje su kitais įsteigė priedą "Mūzų malūnas", nuo 1996 m. šio priedo redaktorė. Parašė knygas apie Vytautą Kernagį, Vladą Bagdoną, Robertą Verbą.

Lietuvos teatros sąjunga šia premija apdovanojo teatrologus Vaidą Jauniškį, Ramunę Balevičiūtę ir Šarūnę Trinkūnaitę.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder